کدام یک از مرزهای کشور باز شدند؟

کدام یک از مرزهای کشور باز شدند؟

مدیرکل جدید دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: پس از اعمال محدودیت‌های مرزی از کشور‌های همسایه به علت شیوع ویروس کرونا، چند مرز باز شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، منوچهر سلمان‌زاده، مدیرکل جدید دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه به دلیل حساسیت شیوع ویروس کرونا برخی از مرز‌های زمینی کشور بسته شده است، گفت: برخی از مرز‌های کشور به دلیل حساسیت و نگرانی که در خصوص اتفاقات شیوع ویروس کرونا ایجاد شده تمهیداتی را اتخاذ کرده که البته سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هم در این زمینه اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: هنوز در بسیاری از مرز‌ها مشکلی از لحاظ تردد و جابجایی کامیون‌ها وجود ندارد و بسیاری از مرز‌ها با اقدامات لازم بازگشایی شدند. مرز‌های عراق و آذربایجان باز شده و خط مرزی مهران هم که پیش از این مسدود شده بود بازگشایی شد.

سلمان‌زاده توضیح داد: ۷ مرز که با کشور عراق داشتیم که همگی فعال هستند و تنها مرز مهران خسروی که به دلیل کمبود نیروی انسانی محدودیت‌های را اعمال کرده، اما سایر مرز‌ها باز شده است.

مدیر کل دفتر ترانزیت حمل‌ونقل بین‌المللی اظهار کرد: کشور آذربایجان و ترکیه هم از دیروز تدابیری را برای جابجایی و حمل کالا اعمال کرده است.

سلمان‌زاده یاد آور شد: کشور ترکیه از دیروز محدودیت‌هایی را برای مرز‌های خود اعمال کرده که البته هنوز این مرز‌ها به صورت کامل مسدود نیست و تردد در آن‌ها جریان دارد و کشور آذربایجان تنهایی لاتی را میزنی نه در دستور کار خود قرار داده است

او یاد آور شد: وزارت بهداشت ایران و وزارت بهداشت کشور ترکیه جلسه و رایزنی‌هایی را انجام دادند تا هرچه سریع‌تر این محدودیت‌هایی را که اعمال کرده‌اند برطرف شود. امیدواریم به نتیجه‌های مناسبی در این زمینه برسیم.

مدیرکل ترانزیت سازمان راهداری با اشاره به اینکه کشور ترکمنستان محدودیت‌هایی را در مرز‌های خود برای کامیون‌ها اعمال کرده است، افزود: تمامی این محدودیت‌ها مقطعی است و بلافاصله بعد از باز شدن و برطرف شدن ویروس کرونا بتوانیم این مرز‌ها را به صورت کامل باز کنیم.

او ادامه داد: مراوردات تا حدودی در این مرز‌ها ادامه دارد و امیدواریم در آینده نزدیک بیشتر شود.

سلمان‌زاده درباره مرز‌های افغانستان هم گفت: یکی از مرز‌های افغانستان محدود شده، اما جابجایی و حمل کالا در سایر مرز‌های افغانستان ادامه دارد.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری با بیان اینکه با توجه به مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد نمی‌شود ارزیابی و محاسبه دقیقی درباره کاهش حجم ترانزیت انجام داد، گفت: با همکاری تمامی بخش‌ها و مسئولان بهداشتی به زودی این مشکل برطرف می‌شود و شرایط به حالت عادی در این بخش باز می‌گردد.

مدیر کل ترانزیت سازمان راهداری اظهار کرد: این یک موضوع پایدار نیست و در این شرایط نمی‌توان به صورت کامل درباره واردات و صادارت آمار دقیقی اعلام کرد.

او یاد آور شد: نگرانی در این حوزه وجود ندارد و با توجه به ایام خاصی که در آن قرار داریم نمی‌شود اقدامات جدی انجام داد، اما به زودی به حالت عادی در این حوزه باز می‌گردیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند