کرونا آمارگیری نیروی کار را تلفنی کرد

کرونا آمارگیری نیروی کار را تلفنی کرد

اجرای طرح آمارگیری نیروی کار از خانوارهای نمونه کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا در فصل بهار امسال از طریق تماس تلفنی انجام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به منظور ارزیابی و تحلیل سیاست‌های کلان اقتصادی کشور، آمارگیری طرح نیروی کار از خانوارهای کشور مطابق با آخرین توصیه‌های سازمان بین‌المللی ‌کار (ILO) و براساس نیاز برنامه‌ریزان و با هدف محاسبه‌ شاخص‌های فصلی و سالانه‌ نیروی‌کار از جمله نرخ مشارکت اقتصادی، نرخ بیکاری و تغییرات آن‌ها طراحی شده است که در فصل بهار امسال به دلیل شیوع بحران ویروس کرونا، مسئولین و کمیته فنی برای رفع این معضل در جمع آوری اطلاعات بازار کار، شیوه ها و راهکارهای جایگزینی در نظر گرفته اند.

بر این اساس، با توجه به اجرای طرح نیروی کار در فصل بهار ۱۳۹۹ از ابتدای روز بیستم اردیبهشت به مدت دو هفته با خانوارهای مشمول در فهرست ‌نمونه‌گیری تصادفی از طریق تماس تلفنی انجام می‌گیرد. همچنین در صورت عدم دسترسی تلفنی به خانوار با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی تکمیل پرسشنامه‌ها از طریق مصاحبه حضوری اجرا خواهد شد.

تلفن‌های ستاد آمارگیری مستقر در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها برای تماس با خانوارهای نمونه از طریق وب سایت رسمی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها یا درگاه ملی آمار به نشانی www.amar.org.ir اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: روزنامه اطلاعات 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند