کد خبر: 186161

گمرک ایران اعلام کرد:

کشف ۷۱ کیلوگرم تریاک از داخل غلطک توسط ماموران گمرک

ماموران گمرک در جدیدترین عملیات مبارزه با قاچاق مواد مخدر، موفق شدند از داخل جداره‌های یک غلطک، تریاک کشف کنند.

مواد مخدر+تجارت نیوز
سرویس کسب‌وکار -

قاچاقچیان مواد مخدر در شگرد تازه‌ای مقدار ۷۱کیلوگرم تریاک را در داخل جداره‌های یک غلطک جاسازی و قصد داشتند با این ترفند این مقدار مواد مخدر را جا به جا کنند که با هوشیاری ماموران‌گمرک ناکام ماند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ماموران‌گمرک فرودگاه امام خمینی( ره) با رصد اطلاعات و بکارگیری دستگاه‌های کنترلی ایکس‌ری به یک محموله غلطک مشکوک می‌شوند و در بررسی‌های بیشتر مقرر می‌شود که جداره‌های این غلطک برش داده شود.

اما پس از برش جداره‌های غلطک، ماموران گمرک موفق می‌شوند مقدار ۷۱کیلوگرم تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای در داخل غلطک جاسازی شده بود کشف و ضبط کنند.

گمرک ایران از ابتدای سالجاری تاکنون موفق به کشف ۶۰ تن انواع مواد مخدر سنتی، صنعتی و پیش ساز مواد مخدر شده است و رتبه نخست دنیا را در کشف انواع کالاهای قاچاق براساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک طی سال ۲۰۱۷ کسب کرده است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.