نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی خبر داد:

کمبود قطعه تولید برخی لوازم خانگی را متوقف کرد

کمبود قطعه تولید برخی لوازم خانگی را متوقف کرد

برخی قطعات لوازم خانگی به دلیل تحریم و مشکلات نقل و انتقال پول کمیاب شده و خط تولید برخی کارخانه‌ها را متوقف کرده است. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تائید این خبر گفت: برخی تولیدکنندگان لوازم خانگی برای تولید یخچال به دنبال قطعات ریزی مثل بُرد هستند و عده‌ای هستند که این قطعات را به صورت چمدانی برای تولیدکنندگان تامین می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، خط تولید برخی تولیدکنندگان لوازم خانگی به دلیل نبود قطعه متوقف شد.

نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی در واکنش به کمبود قطعه برای ساخت برخی کالاها توضیح داد: هر چند بازار لوازم خانگی راکد است و بازار مشتری ندارد اما با این حال برخی قطعات ریز لوازم خانگی کمیاب شده است. بنابراین عده‌ای برای اینکه روند تولید متوقف نشود، این قطعات را به ناچار و چمدانی از چین وارد می‌کنند.

محمد حسین اسلامیان به تجارت‌نیوز گفت: برخی مردم هم هستند که به کشورهای مختلف سفر می‌کنند. به دلیل اختلاف قیمت‌ها یا عدم موجودی کالا در تهران ترجیح می‌دهند برخی اقلام کم حجم لوازم خانگی را برای مصرف خودشان بخرند و به شکل مسافری وارد کنند.

جهیزیه دوباره گران می‌شود؟

در این میان اما برخی مردم برای تهیه جهیزیه نگران افزایش دوباره قیمت لوازم خانگی هستند. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی اما تاکید کرد: به دلیل افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها و کاهش شدید تقاضا، لوازم خانگی دیگر گران نمی‌شود.

اسلامیان معتقد است در این سال‌ها لوازم خانگی آن قدر گران شده که دیگر کششی برای خرید کالاها وجود ندارد.

او در ادامه گفت: امسال قیمت تمام شده تمام انواع لوازم خانگی بالا رفته است اما چون به دلیل گرانی‌ها تقاضایی برای خرید وجود ندارد کارخانه‌ها هم لوازم خانگی را گران نکردند.

افزایش فروش قسطی لوازم خانگی

اسلامیان همچنین با اشاره به افزایش فروش قسطی لوازم خلنگی گفت: برخی بنگاه‌ها به فروش اقساطی یا مدت‌دار لوازم خانگی روی آوردند و برخی بانک‌ها هم هستند که برای خرید لوازم خانگی کارت اعتباری می‌دهند.

فروردین ماه تولیدکنندگان لوازم خانگی قرار بود ۱۰ تا ۱۵ درصد کالاهای خود را گران کنند اما این مساله تا تعویض کابینه دولت سیزدهم به تعویق افتاد. حالا باید منتظر ماند و دید که در دولت سیزدهم چه برنامه‌هایی برای کاهش هزینه‌های سربار تولیدکنندگان در نظر گرفته می‌شود؟

برای مطالعه بیشتر در این زمینه گزارش تولید یخچال‌های بدون قفسه را بخوانید.

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند