گوشت گوسفندی 10 هزار تومان ارزان شد

گوشت گوسفندی 10 هزار تومان ارزان شد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ١٠ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی خبر داد و گفت: قیمت برای مصرف کننده به ١١۵ هزار تومان رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی‌اصغر ملکی از کاهش ١٠ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی خبر داد و گفت: قیمت این نوع گوشت طی هفته‌های اخیر روند نزولی داشته و هم‌اکنون نرخ هر کیلوگرم شقه بدون دنبه برای مصرف کنندگان ١١۵ هزار تومان است.

وی بحث عرضه و تقاضا را عاملی مهم در نوسانات بازار گوشت قرمز اعلام کرد و افزود: الان که در اواسط ماه هستیم تقاضا برای گوشت ضعیف شده و دام نیز به اندازه کافی وجود دارد همچنین کنترل قاچاق دام زنده در مناطق مرزی در این زمینه بسیار موثر بوده است.

ملکی درباره اینکه پیش‌بینی می‌کنید وضعیت بازار طی روزهای آینده به چه صورت باشد؟، افزود: نمی‌توان در این زمینه پیش بینی انجام داد به عنوان مثال ممکن است با بارندگی مواجه شویم و حمل‌ونقل دام به تهران مشکل شود و همین مساله بازار را با نوسان مواجه کند.

وی تصریح کرد: اما به طور کلی تا آخر ماه جاری بعید است اتفاق خاصی در بازار بیفتد و قیمت‌ها به همین شکل باقی خواهد ماند چرا که همان‌طور که اشاره کردم بحث عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت است.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند