یارانه نقدی شهریور کی واریز می‌شود؟

یارانه نقدی شهریور کی واریز می‌شود؟

یارانه نقدی شهریور، ساعت ۲۴ شنبه، بیستم واریز و پانزدهمین قسط از اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی کرونا نیز از حساب افرادی که آن را دریافت کرده‌اند، امشب کسر می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اعلامیه‌ای اعلام کرد یکصد و بیست و هفتمین مرحله یارانه نقدی مربوط به شهریور سال جاری روز شنبه مورخ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰، راس ساعت ۲۴ پرداخت می‌شود.

یارانه پرداختی شهریور سال ۱۴۰۰، مانند سنوات گذشته به ازای هر نفر ۴۵۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت می‌شود.

همچنین براساس مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع‌رسانی‌های انجام شده قبلی، این ماه پانزدهمین قسط از اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی مرحله اول وام کرونا از یارانه سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده‌اند کسر خواهد شد (تسنیم).

روش جدید برای پرداخت یارانه

در همین رابطه، جوان‌ترین وزیر کابینه دولت رئیسی موافقت خود را با افزایش یارانه‌ها اعلام کرده است. وزیر کار از روش جدید برای شناسایی مشمولان یارانه گفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در کنار ایجاد یک میلیون فرصت شغلی پایدار در کشور، جوان‌ترین وزیر کابینه دولت رئیسی موافقت خود را با افزایش یارانه‌ها اعلام کرده است.

حجت‌الله عبدالملکی وزیر کار در پاسخ این سؤال که آیا با افزایش مبلغ یارانه‌ها موافقید؟ گفت: قطعا این یارانه‌ای که الان پرداخت می‌شود اثر رفاهی ویژه‌ای ندارد.

از آنجایی که وظیفه شناسایی مشمولان به عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است وزیر از سامانه رفاه ایرانیان برای شناسایی مشمولان گفته است.

عبدالملکی در تشریح برنامه‌های خود ضمن اشاره به ضرورت الکترونیکی کردن تمام و کمال خدمات تأمین اجتماعی، به اجرای کامل قانون هدفمند سازی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: بانک جامع اطلاعات رفاهی ایرانیان را تکمیل خواهیم کرد تا بتوانیم وضعیت رفاهی همه را شناسایی کنیم.

این سامانه به آدرس https://refahdb.mcls.gov.ir یک پایگاه داده‌ای است که اطلاعات اقتصادی همه‌ی افراد جامعه در آن جمع آوری شده است.

مطالعه متن کامل گزارش یارانه‌بگیران جدید شناسایی می‌شوند، پیشنهاد می‌‌شود.

آخرین اخبار حوزه اقتصاد کلان را در صفحه اقتصاد کلان تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند