۱۱ هزار میلیارد ریال سهم در سبد واگذاری‌های آذرماه دولت

۱۱ هزار میلیارد ریال سهم در سبد واگذاری‌های آذرماه دولت

بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال سهم و دارایی دولتی در آذرماه امسال از طریق بورس و مزایده واگذار می‌شود.

بالغ بر ۱۱ هزار و ۳۶ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال سهم و دارایی دولتی در آذرماه امسال توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق بورس و مزایده واگذار می‌شود که بر این اساس بلوک ۷.۲۶ درصدی سهام شرکت فولاد خوزستان شامل یک میلیارد و ۵۰ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۲۰۰ سهم به قیمت پایه هر سهم ۱۰ هزار و ۴۵۴ ریال عرضه خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس این گزارش، این بلوک فولادی که به ارزش کل پایه ۱۰ هزار و ۹۸۳ میلیارد و ۶۷۴ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۸۰۰ ریال روی میز بورس خواهد رفت، به صورت ۳۵ درصد نقد و بقیه اقساط یک‌ساله عرضه می‌شود که زمان قطعی عرضه آن، توسط شرکت بورس اعلام خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید: ‌بلوک‌ ۳۷.۱۷ درصدی سهام شرکت گروه صنعتی ایدور لندرا نیز شامل ۷میلیون و ۸۰۵ هزار و ۶۵۱ سهم توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق مزایده واگذار می‌شود.

افزون بر این، این میزان سهام به قیمت پایه هر سهم ۱۳۵ ریال و ارزش کل پایه یک میلیارد و ۶۱ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۵۳۶ ریال در روز ۱۲ آبان‌ماه امسال روی میز مزایده می‌رود.

همچنین جایگاه سوخت درگز متعلق به استان خراسان رضوی به قیمت پایه ۵۱ میلیارد و ۹۶۱ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۲۶۵ ریال در روز دوازدهم آذرماه امسال توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق مزایده واگذار خواهد شد.

این در شرایطی است که خریدار باید ۳۰ درصد مبلغ پیشنهادی خود برای خرید جایگاه سوخت درگز را به صورت نقد در مدت ۲۰ روز کاری بپردازد و بقیه را با اقساط شش‌ماهه در مدت ۲ سال پرداخت کند.

 

منبع:ایبنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند