معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنعت و معدن اختصاص یافت

۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنعت و معدن اختصاص یافت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: امسال ۳۰۰ هزار میلیارد ریال در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی به بخش صنعت و معدن مصوب و اختصاص یافته است.

علی یزدانی در حاشیه نشست بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی شهرستان بستان‌آباد که در شهرک صنعتی خصوصی سهند آذران برگزار شد، افزود: اعتبارات فوق امسال برای ۱۰ هزار بنگاه زیر ظرفیت و تعطیل‌شده و شش هزار طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و پنج هزار بنگاه نیازمند بازسازی و قدیمی و دو هزار بنگاه معدنی از محل منابع بانکی نرخ مصوب شورای پول و اعتبار تخصیص می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اظهار کرد: علاوه بر بودجه یادشده، یک و نیم میلیارد دلار نیز از منابع روستایی با پیشنهاد دولت که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده و به شورای نگهبان فرستاده شده، قرار است ابلاغ و برای شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر تزریق شود.

یزدانی ادامه داد: قانون بودجه به شوراهای برنامه‌ریزی شهرستان و استان‌ها اجازه داده است ۲۰ درصد از منابع تملک دارایی‌های خود را به کمک‌های فنی و اعتباری تخصیص دهند که نرخ تسهیلات را حداقل ۶ درصد کاهش می‌دهد.

یزدانی، ایجاد نواحی صنعتی در مناطق روستایی را در سال جاری از سیاست‌های دولت در ارتباط با صنایع کوچک یا صنایع روستایی عنوان کرد و افزود: در قالب کارگاه‌های تولیدی کوچک یا صنایع کوچک با استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای و جغرافیایی و منابع موجود، تلاش می‌کنیم بسترسازی برای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری را در روستاها داشته باشیم.

وی، هدف از سفر خود به شهرستان بستان‌آباد را بازدید از نواحی صنعتی دولتی و غیر دولتی و بررسی مشکلات زیرساخت‌های آنها عنوان کرد و گفت: در جلسه امروز در شهرستان بستان‌آباد طراحی و ضوابط برای صدور پروانه برای شهرک‌ها و مشکلات در حوزه آبرسانی به این شهرک‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

یزدانی اضافه کرد: برخی از اختیاراتی که در سطح وزارتخانه بررسی می‌شد به شهرستان‌ها و استان‌ها تفویض شده و سرمایه‌گذاران را از سردرگمی‌ها نجات داده است.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند