کد خبر: 162321

دست کم ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر خالی است

آمار واحدهای فروش اقساطی‌شده‌ مسکن مهر نشان می‌دهد حداقل ۵۰۰ هزار واحد خالی است و البته در بسیاری از واحدهای فروش رفته نیز متقاضیان ساکن نشده‌اند.

دست کم ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر خالی است
سرویس بازار -

تا روز ۲۲ مرداد ماه سال جاری بالغ بر یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۶۹۵ واحد مسکن مهر در کل کشور تکمیل و افتتاح شده اما واحدهای تحویل شده یک میلیون و ۵۶۸ هزار و ۴۵۲ واحد بوده است. هم‌چنین تنها یک میلیون و ۳۳۳ هزار و ۲۳۷ واحد مسکن مهر فروش اقساطی شده است. این آمار نشان می‌دهد بیش از ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر خالی است. یکی از دلایل این موضوع به بحث خرید و فروش و دلالی مسکن مهر مربوط می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره احتمال واگذاری مسکن مهر به کمیته امداد گفت: یکسری واحدهایی است که مشتری ندارد و آنها گفتند که شاید برخی از آنها به کار ما بیاید. ما هم در وزارت راه و شهرسازی گفتیم که هر کدام از آنها به کارشان می‌آید ما در خدمتشان هستیم.

با این‌که تامین مسکن برای دهک‌های پایین جامعه اقدامی پسندیده است اما واحدهای فاقد متقاضی تکمیل شده عمده این واحدها در سایت‌های مسکن مهر از خدمات روبنایی و زیربنایی کافی برخوردار نیستند و به همین دلیل امکان سکونت در آنها وجود ندارد. بنابراین انتظار می‌رود دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله وزارت نیرو اهتمام بیشتری در این خصوص انجام دهند.

با این‌که به دلیل مرغوبیت شهر پردیس، کلیه واحدهای مسکن مهر این شهر به فروش رفته، ۶۰۰۰ واحد مسکن مهر پرند و ۱۰۰۰۰ واحد در هشتگرد فاقد متقاضی است اما مساله این‌جاست که بسیاری از واحدهای دارای مالک در پردیس، پرند و هشتگرد نیز خالی هستند. این وضعیت در بسیاری از استان‌ها از جمله خوزستان، مرکزی، لرستان، خراسان رضوی و سایر استان‌ها نیز وجود دارد؛ چرا که به دلیل مکان‌یابی نامناسب و دور بودن سایت‌های مسکن مهر از شهر اصلی، اقبال چندانی به واحدهای مسکن مهر وجود ندارد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%1)
629200
6200
سکه امامی (%2.11)
1510000
31200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.