کد خبر: 189628

۵ هزار هکتار بافت فرسوده تهران در معرض آسیب زلزله

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: اساسا بعد از سال‌ها پیگیری هنوز بافت‌های فرسوده بازسازی نشده و دورنمای آن نیز مطلوب نیست.

سرویس بازار -

حسن قربان‌خانی درباره شیوه ساخت‌وساز مسکن، اظهار داشت: ما در تهران ۵ هزار هکتار بافت فرسوده با جمعیتی حدود ۲ میلیون نفر داریم. بافت فرسوده یعنی ساختمان‌هایی که اساسا قابلیت بهره‌برداری‌شان را از دست دادند و به طور طبیعی اگر زلزله‌ای اتفاق بیفتد، این نقاط بسیار آسیب‌پذیر خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: بیشترین بافت فرسوده نیز در مرکز تهران است؛ اگر خدایی نکرده زلزله شدیدی در تهران رخ دهد، این ساختمان‌ها اساسا قابلیت بهره‌برداری خود را از دست داده‌اند. راه مقابله با زلزله، بازسازی بافت فرسوده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران عنوان کرد: سوال این جاست که آیا این موضوع در تهران به نحو مطلوب پیش می‌رود؟ خیر. اساسا بعد از سال‌ها پیگیری هنوز بافت فرسوده ما با وجود این که کارهایی انجام شده، اما بازسازی نشده و دورنمای آن نیز خوب نیست.

قربان خانی تصریح کرد: بر همین اساس، رئیس‌جمهور آقای ترکان را را به عنوان دستیار ویژه خود برای اصلاح روند بافت‌های فرسوده کرده‌اند.

شاید رئیس‌جمهور احساس کرده نیاز است در رابطه با کسانی که در حوزه بافت‌های فرسوده فعالیت دارند، دخالت مستقیم پیدا کند.

وی متذکر شد: در حکم رئیس‌جمهور آمده از توان نظام مهندسی نیز استفاده شود و ما اعلام کردیم که هر کمکی از دست ما بر آید، انجام می‌دهیم.‌ حتی ما داوطلبانه تعرفه خدمات مهندسی را در حوزه بافت فرسوده کاهش دادیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران تاکید کرد: امیدوارم سیاست‌ها به حدی هماهنگ باشد که بتوانیم خروجی مطلوبی در این زمبنه داشته باشیم.

قربان‌خانی خاطرنشان کرد: ما در تولید مسکن داریم از همان روش‌های سنتی گذشته و افرادی که آموزش‌های لازم را ندیدند، استفاده می‌کنیم. همچنین مصالح ساختمانی اصلا کنترل نمی‌شود.

 

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.3)
1344.9
3.9
مثقال طلا (%0.56)
736700
4100
سکه امامی (%0.6)
1829000
11000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.37)
6775
25
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.