ایران بروکر

جزئیات عرضه خودرو مدل 1402 منتشر شد

توقف عرضه سه خودرو پر مصرف در بورس کالا

به گزارش تجارت‌نیوز، جزئیات عرضه خودروهای صفر کیلومتر تولید امسال با مدل 1402 منتشر شد. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی جزئیات عرضه خودرو و نحوه شماره‌گذاری وسائل نقلیه صفر کیلومتر که قرار است از ۲۲ بهمن ماه امسال به تاریخ ۱۴۰۲ ثبت پلاک شوند را تشریح کرد. بر اساس این گزارش بیستم بهمن ماه بود

به گزارش تجارت‌نیوز، جزئیات عرضه خودروهای صفر کیلومتر تولید امسال با مدل 1402 منتشر شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی جزئیات عرضه خودرو و نحوه شماره‌گذاری وسائل نقلیه صفر کیلومتر که قرار است از ۲۲ بهمن ماه امسال به تاریخ ۱۴۰۲ ثبت پلاک شوند را تشریح کرد.
بر اساس این گزارش بیستم بهمن ماه بود که سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور اعلام کرد از تاریخ 22 بهمن ماه امسال تمامی وسایل نقلیه تولید داخل با مدل 1402 به خریداران تحویل داده می‌شود.

بر اساس این خبر، تمام وسایط نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت داخلی و هم خودروهای وارداتی از 22 بهمن امسال به تاریخ 1402 شماره‌گذاری می‌شوند.

انتشار این خبر، باعث ایجاد این سؤال بین مخاطبان شد که آیا شماره vin خودروها و دیگر وسایط نقلیه هم به تاریخ 1402 ثبت می‌شود یا خیر؟ به همین منظور با سردار هادیانفر گفت‌و‌گو دیگری داشتیم تا جزئیاتی از شماره‌گذاری خودرو‌های امسال به تاریخ 1402 را بیان کند.

سردار هادیانفر گفت: ما از بیستم بهمن ماه به خودروسازان ایرانی ابلاغ کردیم که حرف اول vin تمام خودروها را به حرف p تغییر دهند.

وی افزود: در واقع حرف اول vin خودروهای 1401 با حرف S آغاز می‌شد که با ابلاغ پلیس راهور از تاریخ 20 بهمن 1401 این حروف به حرف p تغییر پیدا می‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خاطرنشان کرد: بنابراین خودروسازان داخلی همگی شماره شاسی‌های تمام خودروها را تغییر داده و موتورسیکلت‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

هادیانفر در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا این قاعده برای خودروهای وارداتی هم صدق می‌کند یا خیر گفت: بله خودروهای وارداتی هم شامل این موضوع می‌شوند البته شماره شاسی و موتور آن‌ها قابل تغییر نیست و این تغییر در برگ سند کمپانی آنها انجام می‌شود.

مطالعه کنید
طرح جدید ایران خودرو برای فروش محصول

وی تصریح کرد: به عبارتی مدل خودروهای وارداتی در برگ سند کمپانی از 1401 به تاریخ 1402 تغییر پیدا می‌کند.

رئیس پلیس راهور گفت: این اقدام برای موتورسیکلت‌های تولید داخل که از تاریخ 22 بهمن قرار به شماره‌گذاری داشتند هم انجام شدنی است و افراد می‌توانند برگ سبز موتورشان را به تاریخ 1402 دریافت کنند.

منبع: تسنیم

نظرات