ارزان ‌ترین روز برای خرید بیت کوین / پاسخ هوش مصنوعی گوگل بارد چیست؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ارزان ‌ترین روز برای خرید بیت کوین / پاسخ هوش مصنوعی گوگل بارد چیست؟

ezgif.com gif maker 2023 08 07T204329.904

هوش مصنوعی گوگل بارد به این سوال که بهترین روز برای خرید بیت کوین با قیمت پایین چه روزی است، پاسخ داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت بیت کوین حرکت صعودی خود را با شیب کم در سال ۲۰۲۳ میلادی حفظ کرده است. کانال قیمتی صعودی که بین سطج ۱۶ تا ۳۰ هزار دلار بوده است، منجر به رشد حدود دو برابری قیمت بیت کوین در نیمه اول سال ۲۰۲۳ شده است. سه رالی قیمتی بیت کوین در ماه‌های ژانویه، مارچ و ژوئن رخ داد. رسانه رمزارزی Cryptopotato، از چت‌بات هوش مصنوعی گوکل بارد درخواست کرده است تا ارزان‌ترین روز برای خرید بیت کوین و دیگر رمزارزها را پیشنهاد دهد.

ارزان ترین روز برای خرید بیت کوین

نمی‌توان در کوتاه‌مدت به‌راحتی آینده قیمتی رمزارزها را در بازار پرنوسان پیش‌بینی کرد. بسیاری از تحلیل‌گران و معامله‌گران در تلاش هستند تا در بازه بلندمدت، سود‌های کمی را در معاملات بدست آورند. بسیاری از معامله‌گران بیت کوین باور دارند که روز شنبه، بهترین روز برای خرید مقادیر کم بیت کوین است. خرید مقادیر کوچکی از رمزارزها و سهام بر اساس برنامه‌ای هفتگی، یکی از استراتژی‌های کلاسیک به‌نام متوسط هزینه دلاری است.

با این وجود، هوش مصنوعی گوگل بارد باور دارد که شنبه‌ها بهترین روز برای خرید مقادیر رمزارز هفتگی نیستند. این چت‌بات با بررسی داده‌های تاریخی، روز یکشنبه را به‌عنوان بهترین روز برای خرید مقادیر کوچک هفتگی بیت کوین پیشنهاد می‌کند.

بعد از یکشنبه، روز شنبه بهترین روز برای خرید ارزان‌ قیمت بیت کوین و دیگر رمزارزها توسط این چت‌بات پیشنهاد شده است. بر اساس بررسی گوگل بارد، روز جمعه گران‌ترین روز برای خرید بیت کوین و دیگر رمزارزها به‌شمار می‌رود.

چرا یکشنبه بهترین روز برای خرید بیت کوین است؟

حجم معاملات در تعطیلات پایان هفته میلادی (شنبه و یکشنبه) پایین است و همین مسئله می‌تواند باعث کاهش قیمت‌ها شود.

همچنین به‌‌دلیل نبود اخبار تاثیرگذار و مهم در بازار، نوسانات قیمت‌ها در بازار رمزارز کمتر خواهد بود. برخی از معامله‌گران اقدام به کسب سود در روزهای جمعه هر هفته می‌کنند که‌ می‌تواند باعث کاهش قیمت در روز‌های شنبه و یکشنبه شود. با این وجود، نمی‌توان به صورت قطعی، روز‌های یکشنبه را بهترین روز برای خرید بیت کوین دانست، چرا که بازار رمزارز همواره با نوسانات بالایی همراه است.

آیا داده‌های قیمتی، پاسخ گوگل بارد را تایید می‌کنند؟

بر اساس داده‌های قیمت در طی سال گذشته، بیت کوین به‌طور متوسط در روز‌های شنبه تا دوشنبه قیمت پایین‌تری نسبت به دیگر‌روزهای هفته داشته است.

همچنین، این داده‌ها تایید می‌کنند که روز‌های جمعه تا دوشنبه، بهترین روز‌ها برای خرید رمزارز محسوب می‌شوند. از طرفی، روز‌های سه‌شنبه تا چهارشنبه بهترین روزهای برای فروش‌ رمزارزها محسوب می‌شوند.

نظرات