رونمایی از شبکه جدید بلاکچین مالی کانتون – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رونمایی از شبکه جدید بلاکچین مالی کانتون

ezgif.com gif maker 2023 05 09T221819.981

شبکه بلاکچین جدیدی مختص به شرکت‌های مالی تا جولای جاری توسط شرکت Digital Asset به مرحله تست خواهد رفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، شبکه‌ بلاکچینی جدیدی با هدف تعامل موسسات مالی و تکنولوژی توسط شرکت Digital Asset طراحی خواهد شد و دو غول بزرگ تکنولوژی و بانکداری، مایکروسافت و گلدمن ساکس به این شبکه پیوسته‌اند.

شبکه بلاکچین مالی

بر اساس خبر منتشر شده در نوزدهم اردیبهشت، شرکت تکنولوژی مالی Digital Asset، قصد طراحی و عرضه شبکه بلاکچینی خاص با زیرساخت‌های غیرمتمرکز و با هدف خدمت‌رسانی به موسسات مالی را دارد. این شبکه بر روی Daml که زبان قرارداد هوشمند شرکت Digital Asset است، طراحی شده است.

طرفین حاضر در این شبکه که کانتون (Canton) نامیده می‌شود شامل BNP Paribas، مایکروسافت، Deloitte، Cboe Global Markets و گلدمن ساکس، Broadridge و تعدادی دیگر از موسسات می‌شود.

تست این شبکه در ماه جولای سال جاری میلادی آغاز خواهد شد که شامل ملاحظات دقیق امنیتی و اجرایی برای فعالیت موسسات مالی خواهد بود.

اهداف شبکه بلاکچین کانتون

بر اساس اعلام مدیرعامل یکی از شرکت‌های حاضر در این شبکه، هدف شبکه بلاکچین کانتون، استفاده از قابلیت‌های تکنولوژی بلاکچین برای تامین نیازمندی‌های بنیادی و امنیتی شرکت‌های مالی خواهد بود.

همچنین کتی کلی، نایب رئیس شرکت Cboe Global Markets باور دارد که این تکنولوژی، قابلیت‌های جدیدی که در گذشته امکان استفاده از آنها نبوده است را برای این موسسات بازگشایی خواهد کرد. وی باور دارد دنیای توکنیزه شده دارایی‌های جهان، می‌تواند باعث ایجاد زیرساخت‌ها برای بازاری جدید و افزایش بهینه‌سازی در معاملات کالاهای مالی شود.

نتایج تحقیقات گلدمن ساکس

بنظر می‌زسد که آثار زمستان سال 2022 بازار ارز دیجیتال در حال کمرنگ شدن است و سرمایه‌گذاری در این بازار توسط موسسات افزایش یافته است. طبق تحقیقات منتشر شده گلدمن ساکس در هشتم ماه می، 32 درصد از شرکت‌های خانوادگی و خصوصی در دارایی‌های دیجیتال از جمله ارزهای دیجیتال، توکن‌های غیرقابل تعویض و دیفای سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

میزان علاقه به سرمایه‌گذاری در این دارایی‌ها از سال 2021 از 16 درصد به 26 درصد رشد داشته است. در این نظرسنجی مجموعا 166 شرکت خصوصی خانوادگی شرکت کرده‌اند. در این میان، 95 شرکت خصوصی در ایالات متحده آمریکا، 34 شرکت در اروپا و خاورمیانه و 37 شرکت در منطقه آسیا- اقیانوسیه در این نظرسنجی حضور داشتند.

نظرات