تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پشت پرده رشد نجومی یک رمزارز / ارزی که ۳ ساعته ۱۶۸ هزار درصد رشد کرد!

پشت پرده رشد نجومی یک رمزارز / ارزی که ۳ ساعته ۱۶۸ هزار درصد رشد کرد!

امروز ارزش معاملات یک رمزارز به صورت ناگهانی تنها در عرض سه ساعت میلیاردها دلار جهش کرد و به جایگاه هفدهم مارکت‌کپ رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، فقط در عرض سه ساعت ۷/۶۵ میلیارد دلار از طریق یک کیف پول ناشناخته وارد بازار ارزهای دیجیتال شد و قیمت توکن webdollar را از ۰/۰۰۰۳۷ دلار به ۰/۶۱ دلار رساند. یعنی این ارز با افزایش حجم معاملات ۱۶۸ هزار درصد رشد کرد.

ارزش بازار این ارز بعد از جهش به ۵/۵ میلیون دلار به ۹/۵ میلیون دلار رسید و همین حجم عظیم پول بود که بازار را اینگونه به حرکت درآورد.

در یک برهه زمان کوتاه ارز webdollar با پشت سرگذاشتن پروژه‌های بلاکچین پرقدرت مانند استلار و وی‌چین به رتبه ۱۸ مارکت‌کپ رسید.

اما ارزش این توکن همانگونه که ناگهانی رشد کرده بود ناگهانی هم سقوط کرد و کاهش ارزش معاملات این ارز را به رتبه ۸۷۳ مارکت‌کپ پرت کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که سرمایه تزریق شده برای پامپ کردن ارز webdollar از یک صرافی به نام indoEx به بازار کریپتوکارنسی تزریق شده است

مدیریت شرکت indoEx  با شماره ۱۲۰۲۹۶۲۱ واقع در انگلستان را شخصی به اسم کالینز اسپنسر بر عهده دارد و شخصی به اسم گریس نورث هم مدیر فناوری این شرکت است. این دو مدیر هیچ اکانتی در توئیتر ندارند و برخی مشتریان قبلی این شرکت عقیده دارند اسپنسر هویتی جعلی است. یکی از مشتریان در همین باره نوشت: «اسپنسر یک هویت جعلی است و این فرد همیشه کارها را به آینده موکول می‌کند.»

اطلاعات دفتر ثبت انگلیس نشان می‌دهد این شرکت در نوامبر سال ۲۰۲۰ به دلیل عدم اشتراک جزئیات سهامداران توبیخ شده اما کالینز اسپنسر اعلام کرده که او تنها سهامدار این شرکت است. سازمان ثبت انگلیس برای این شرکت اخطار صادر کرده است اما با این وجود این صرافی بدون مجوز تایید رفتارهای مالی به کار خود ادامه می‌دهد.

این شرکت ادعا می‌کند ۵۰ کارمند دارد اما تنها سه نفر از کارمندانش در شبکه‌های اجتماعی وجود خارجی دارند و آن‌ها از اهالی اندونزی هستند نه انگلستان. از طرفی بالا بردن قیمت ارز دیجیتال webdollar وب دلار هم از سمت این صرافی انجام شده است که مالکی مرموز دارد.

آخریت اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند