تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

از تیپاکس استفاده کنیم یا نه؟

از تیپاکس استفاده کنیم یا نه؟

برخی از مشتریان تیپاکس به تازگی از خدماتی که می‌گیرند ناراضی هستند و می‌گویند که مرسوله‌هایشان دیر به دستشان می‌رسد، با این حال پیگیری‌ها از این شرکت نیز به موقع انجام نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، گزارش‌ها حاکی از آن است که اخیرا خدمات‌دهی نامناسب شرکت تیپاکس به خصوص در به موقع نرسیدن مرسولات به دست مشتریان، باعث نارضایتی بسیاری از کاربران این شرکت شده است.

تیپاکس به عنوان یک شرکت خصوصی پست بین‌ المللی و داخلی در حوزه خدمات ارسال مرسولات فعالیت دارد. اما این شرکت این روزها با عدم درست نظارت روبروست و گویا با توسعه فعالیت خود مشتریان را دچار مشکلات بسیاری کرده است.

به گفته بسیاری از کاربران و مشتریان تیپاکس تعدادی از مرسولات دریافتی دچار مشکل اساسی شدند و از پیگیری تیپاکس برای رفع مشکل خبری در کار نیست.

از تیپاکس استفاده کنیم؟

ممکن است با تاخیر رسیدن تعداد محدودی از مرسوله‌های پستی به دست گیرنده‌ها و یا حتی نرسیدن بسته‌های پستی توسط اداره پست یا تیپاکس دلایل مختلفی داشته باشد. اما تکرار این موضوعات از جمله ضعف‌های اساسی تیپاکس در ارائه خدمات است.

به عنوان مثال بالا رفتن هزینه‌های ارسال ،ارسال نادرست کالا‌ها، پاسخگو نبودن شعب در تهران و شیراز و چند شهر دیگر و تاخیر در ارسال کالا از مشکلاتی است که مشتریان تیپاکس در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر از آن می‌گویند.

یکی از مشتریان تیپاکس در توییتر نوشت: «بچه‌ها تیپاکس یک هفته‌اس سفارش من رو تحویل نداده. ‏جالب دلیل ارسال نکردن هم پایان ساعت کاریه. ‏تیپاکس عزیز دلیلش فکر می‌کنم بی‌کفایتی هست. وگرنه پیام می‌داد دو هفته دیگه می‌رسه. ‏بهتون پیشنهاد از تیپاکس استفاده نکنید.»

یکی دیگر از کاربران در اعتراض به خدمات‌دهی تیپاکس نوشت: «یکی از بی مسئولیت‌ترین سیستمی که شاهدش بودم، ⁧‫تیپاکس‬⁩ هست! ‏بسته‌ای رو ک طبق تعهدشون از ۲۴ ساعت تا نهایتا ۳ روز از ⁧‫شیراز‬⁩ به ⁧‫تهران‬⁩ باید دست گیرنده میرسید رو، الان روز پنجم هست و اصلا مشخص نیست که بسته من کجاست و آیا به گیرنده تحویل داده میشه یا به شیراز عودت! الان۵ روزه میگن صبر بفرمایید.»

کاربری که به سالم نرسیدن بسته به وسیله تیپاکس معترض بود، نوشت: «تیپاکس قرار بود برام یه بسته بیاره وقتی اورد بازش کردم دیدم کامل خرد شده زنگ زدم شکایت ثبت کردم بعد سه هفته کارشناسشون زنگ زده میگه ما صدای شکسته شدن بستتونو نشنیدیم برا همین مشمول پرداخت خسارت نمیشید واقعا عاشق خدماتشون شدم.»

فردی در همین باره نوشت: «تیپاکس! من چندبار بسته داشتم روی پاکت پاره بوده و آسیب دیده، ممکن بود خود لباس هم کثیف یا خراب باشه.»

سوال اینجاست که چه نوع نظارت و کنترلی بر روی بسته‌های پستی مردم صورت می‌گیرد که این بسته‌ها در زمان درست و سالم به دست مشتریان نمی‌رسد؟ اصلا نظارتی وجود دارد؟

آخرین اخبار مربوط به حوزه استارتاپ را در صفحه اختصاصی استارتاپ تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند