تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش کرایه تاکسی‌‌های آنلاین پس از اجرای طرح ترافیک؟

افزایش کرایه تاکسی‌‌های آنلاین پس از اجرای طرح ترافیک؟

از شنبه این هفته اجرای طرح ترافیک شهر تهران موسوم به طرح کاهش آلودگی هوا اجرایی می‌شود و مطابق آن خودروها تنها ۲۰ در هر فصل مجوز تردد در محدوده زوج و فرد را دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، علاوه بر این موضوع رانندگان در صورت تردد به‌جز در روزهای مجاز، عوارض هفت هزار تومانی تردد در هر روز را باید پرداخت کنند. این موضوع درآمد بسیاری از رانندگان تاکسی‌های آنلاین را که فاقد مجوز تردد در طرح ترافیک و زورج فرد هستند، تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اما این موضوع چه میزان در سیاست‌های تاکسی‌های اینترنتی تاثیرگذار خواهد بود؟

فرید شهابی، مدیر تجاری شرکت اسنپ در این زمنیه به تجارت‌نیوز، اعلام کرد با اجرای طرح ترافیک جدید در پایتخت سیاست افزایش بهای سفر در این شرکت تاکسی اینترنتی در دستور کار نیست اما تغییر در میزان تقاضا در درازمدت می‌تواند منجر به تصمیمات جدیدی شود.

رضا جوکار، مدیر«کارپینو» نیز در این باره به تجارت‌نیوز اعلام کرد: اگر تقاضا برای درخواست تاکسی‌های اینترنتی کم شود چون درخواست‌ها کمتر شده و درآمد کمتری نصیب راننده می‌شود، احتمال افزایش قیمت از سوی بازار وجود دارد.

بیش و پیش از اینکه مدیران تاکسی‌های اینترنتی از این موضوع متضرر شوند، این رانندگان هستند که ترددشان برای کسب درآمد در شهر تحت تاثیر قرار گرفته و هزینه‌های جانبی را باید از جیبشان پرداخت کنند که همین موضوع ممکن است کسب‌وکارهای تاکسی‌های آنلاین را تحت تاثیر قرار دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند