موضوعات داغ:
گفتگوی تجارت‌نیوز با معاون شهردار تهران :

آغاز تغییرات جدید در اسنپ، تپسی و ماکسیم / تاکسی‌های اينترنتی چه تغییری می‌کنند؟ / خودروهای اینترنتی زیرمجموعه شهرداری نمی‌شوند

آغاز تغییرات جدید در اسنپ، تپسی و ماکسیم / تاکسی‌های اينترنتی چه تغییری می‌کنند؟ / خودروهای اینترنتی زیرمجموعه شهرداری نمی‌شوند

معاون شهردار تهران با بیان اینکه هرگز به دنبال اين نبوديم كه خودروهای اينترنتی زيرمجموعه شهرداری تهران قرار گيرند، گفت: خودروهای اینترنتی كه به صورت تمام‌وقت در سطح شهر مسافر جابه‌جا می‌كنند مشمول مقررات خودروهای حمل‌ونقل عمومی می‌شوند و موظفند هر شش ماه يک بار معاينه فنی بگيرند، در این خصوص توافقات صورت گرفته و منتظر ابلاغ هستيم.

به گزارش تجارت‌نیوز، یک هفته قبل خبری از سوی شهرداری منتشر شد که براساس آن معاون حمل‌ونقل و ترافيک شهرداری تهران اعلام کرد: براساس دستورالعلمی که با هماهنگی وزارت کشور تهیه شد، از ابتدای مهر تمام تاکسی‌های اینترنتی تحت نظارت شهرداری قرار می‌گیرند.

خبر نظارت شهرداری بدون اعلام جزئیات و نحوه این نظارت با واکنش سخنگو و وکیل اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی، شرکت‌های تاکسی اینترنتی اسنپ و ماکسیم مواجه شد.

یکی از موضوعاتی که با مخالفت جدی فعالان این صنف مواجه شد، مطالبه مالی شهرداری بود که براساس قانون مالیات بر ارزش افزده چون شرکت‌های تاکسی آنلاین این نوع مالیات را پرداخت می‌کنند و از پرداخت هر گونه پول، تحت هر عنوانی و به هر نهادی معاف هستند، این شرکت‌ها هیچ وجهی به شهرداری تهران پرداخت نمی‌کنند.

مساله‌ دیگری که در این خصوص فعالان صنف جابه‌جایی هوشمند با آن مخالف بودند، لزوم مجوز از شهرداری بود که به گفته محمد رحمانی، وکیل اتحادیه  برابر قانون نظام صنفی و نظریات قانونی صادره مجوز اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی برای فعالیت این صنف کافی است.

امروز محسن پورسيدآقايی در گفتگو با تجارت‌نیوز تهران اعلام كرد: بر اساس توافقات صورت گرفته مقررات خودروهای حمل‌ونقل عمومی بر تاكسی‌های اينترنتی اعمال خواهد شد.

وی گفت: هرگز به دنبال اين نبوديم كه خودروهای اينترنتی زيرمجموعه شهرداری تهران قرار گيرند. معتقدم، خودروهای اينترنتی به مانند يک تاكسی در سطح شهر تردد می‌كنند، از اين رو بايد مقررات خودروهای حمل‌ونقل عمومی و نظارت بر عملكردشان اعمال شود.

وي با بيان اينكه برابر توافقات صورت گرفته از اين پس، خودروهای اينترنتی نيز مشمول مقررات خودروهای حمل‌ونقل عمومی می‌شوند، گفت: توافقی صورت گرفته كه بر اساس آن، خودروهايی كه به صورت تمام‌وقت در اين سرويس و در سطح شهر مسافر جابه‌جا می‌كنند، به عنوان خودروی عمومی تلقی شده و موظفند هر شش ماه يک بار معاينه فنی بگيرند.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: توافقات صورت گرفته و منتظر ابلاغ هستيم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند