تجارت‌نیوز روایت می‌کند:

10 توییت جریان‌ساز وزیر ارتباطات در سال 97

10 توییت جریان‌ساز وزیر ارتباطات در سال 97

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از مسولان فعال در شبکه اجتماعی توییتر است که به گفته خود سعی می‌کند از این طریق به مردم نزدیک‌تر شود تا حرفشان را بشنود.

تجارت‌نیوز در این گزارش به 10 توییت تاثیرگذار او در این شبکه مجازی می‌پردازد.

شاید بتوان گفت که جنجالی‌ترین توییت وزیر ارتباطات درباره دستکاری شدن آرا مردمی بهترین برنامه صدا و سیما بود که آذری جهرمی از این اتفاق پرده‌برداری کرد و در توییتر نوشت:

او در تیر ماه در کرمان گفته بود: گرانی‌های غیرمعمول گوشی تلفن همراه در کشور نشان می‌دهد که برخی افراد سودجو با استفاده از ارز دولتی 4200 تومانی گوشی وارد کرده‌اند اما بر اساس بهای ارز آزاد محاسبه و به مردم عرضه می‌کنند. در این باره وزیر ارتباطات گزارشی از نخستین بازرسی تعزیراتی از یکی از واردکنندگان تلفن همراه را در صفحه توئیترش منتشر کرد.


تجربه سوارشدن مترو آذری جهرمی هم یکی دیگر از توییت‌های بیشتر دیده شده او در سال 97 بود.

بعد از انتشار اطلاعیه یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی درباره «اجرای رزمایش قطع اینترنت برای برخی سرویس‌های مبتنی بر کارت بانکی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به این اقدام که قرار بود از سوی سازمان پدافند غیرعامل اجرا شود، واکنش نشان داد. با توجه به این اطلاعیه که از سمت یک شرکت خدمات پرداخت به برخی استارتاپ‌ها و کسب‌وکارها ارسال شده بود، وزیر ارتباطات با طرح سوالی در توییتر که بازخوردهای بسیاری در بین کاربران این شبکه داشت، سعی کرد به آسیب‌شناسی این کار (رزمایش قطع اینترنت) بپردازد.

کشف مزرعه 70 هکتاری خشخاش از دیگر اخباری بود که وزیر ارتباطات ترجیح داد از توییتر اعلام کند.

در پی توییت بحث برانگیز محسن رضایی در باره عملیات کربلای چهار و پنج کاربران زیادی به عله این سخن رضایی واکنش نشان دادند. همچنین جهرمی در توییتی نوشت:

او همچنین به توییتی از صادق زیباکلام، عضو هیات علمی دانشگاه تهران، که در باره ساخت موشک بود واکنش نشان داد و نوشت:

جهرمی درباره دیجیتال مارکتینگ نیز در توییتی نوشت:


او در واکنش به شوخی روزنامه طنز بی‌قانون هم با ادبیاتی غیررسمی نوشت:

ساعاتی قبل از پرتاب ماهواره «پیام» وزیر ارتباطات اعلام کرد که «خبرهای خوبی براتون دارم» و بسیاری از کاربران این جمله را دستمایه طنر قرار دادند. او درادامه درباره عدم موفقیت پرتاب این ماهواره توضیحاتی داد:

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند