نظرهای مخاطبان تجارت‌نیوز در مورد عملکرد دیجی‌کالا

عملکرد دیجی‌کالا در مرجوعی محصولات خوب است یا بد؟

عملکرد دیجی‌کالا در مرجوعی محصولات خوب است یا بد؟

دیجی‌کالا هم مشتریان وفاداری دارد که از عملکرد این فروشگاه اینترنتی راضی هستند و هم کاربرانی که تجربه‌های بدی از خرید خود دارند؛ در این میان گروهی از عرضه‌کنندگان کالاها به قوانین یکطرفه دیجی‌کالا در مورد مرجوعی محصولات معترضند.

تجارت‌نیوز، در روزهای گذشته گزارشی را با موضوع انتقادات از دی جی کالا منتشر کرد. این گزارش به گلایه‌های کاربران در مورد لغو سفارش، حذف برخی اقلام از سبد خرید یا ارسال کالای اشتباه اختصاص داشت.

مدیران این فروشگاه اینترنتی در پاسخ به تجارت‌نیوز گفته بودند که شکایت‌ها از عملکرد دیجی‌کالا به یک درصد هم نمی‌رسد و به همین میزان اندک هم رسیدگی می‌شود.

نظرهای برخی مخاطبان را در مورد این گزارش در ادامه می‌خوانید.

مشتریان وفادار دیجی‌کالا

گروهی از خوانندگان از تجربه‌های خوب و رضایت خود از این فروشگاه اینترنتی نوشته‌اند.

– «دیجی کالا خیلیم خوبه، من یک ساله ازش انواع محصولات را می خرم، خیلی خوبه، به نظرم که هیچ موردی نداره.»

– «من چند ساله دارم از دیجی کالا خرید می کنم فقط یک بار مرجوع کردم اونم چون مورد پسندم نبود وگرنه هیج گونه تقلب و کم فروشی ندیدم اینکه ارسالشون چند روز طول می کشه خب طبیعیه تعداد سفارشات زیاده…»

– «تقریبا دوساله که از دیجی کالا خرید می کنم. معمولا ماهی یه خرید دارم با تنوع اقلام مختلف و تا به حال هیچکدوم از خریدهام لغو نشده فقط یه مورد تاخیر یک روزه داشتند والا بقیه همش سر موقع وهمون جنسی رو هم که سفارش داده بودم آوردند…»

– «من همیشه از دیجی کالا خرید می کنم و مشتری ثابت هستم. همیشه از دیجی کالا راضی بودم و برای من حتی در صورت اشتباه در فرستادن کالا قیمت کالا به حسابم برگردانده شده.»

– «بنده از مشتریان دیجی کالا هستم تا الان هم چندین مرتبه خرید داشتم انصافا قیمت مناسب تحویل به موقع وکیفیت قابل قبولی داشته و من کاملا راضیم.»

«من چند ساله دارم از دیجی کالا خرید می کنم فقط یک بار مرجوع کردم اونم چون مورد پسندم نبود وگرنه هیج گونه تقلب و کم فروشی ندیدم»

مشتریان ناراضی

بعضی از مخاطبان اما از عملکرد این فروشگاه اینترنتی راضی نیستند و از تجربه‌های بد خود نوشتند.

– «بعد از پرداخت اینترنتی پول دو بار اجناس من لغو شد. حساب کردم سود پول من در یک ماه می شد ۸۰۰۰ تومان چون بانک فقط ماهانه سود میده و بطور مثال اگر سیصد هزار نفر خریدشون لغو بشه سود دیجی کالا بدون فروش کالا می شه ۸۰۰۰تومان ضربدر سیصد هزار…»

– «من یه ترازوی هوشمند شیائومی از یک مدل خریدم و بعد از ۴روز یک مدل پایین تر برام فرستادند در صورتی که این مدلی که فرستادند در سایت موجود و حدود ۲۰۰تومن قیمتش کمتره. حدود یا ۵ بار دیگر همین خرید رو ادامه دادم و دوباره مرجوع کردم، باز هم بجای مدل انتخابی من یک مدل پایینتر فرستاده شد…»

– «دیجی کالا یا جنس خریداری شده را کم می فرسته یا اشتباه یک کالای دیگه رو برات می فرسته جدیدا هم اضافه تر هم برات ثبت میکنه و می فرسته من خودم این اواخر دوبار تجربه شو داشتم. یک بار هم دو سال پیش اتوی بخار مخزن دار خریداری کردم ولی متاسفانه وقتی رسید دستم متوجه شدم استفاده شده است…»

«من چندین بار از دیجی‌کالا خرید داشتم آنهم به توصیه و تبلیغ خود دیجی کالا… اما متاسفانه از ۵ بار سفارشم ۳ بار آن توسط دیجی کالا به علت عدم موجودی کنسل شد»

– «من مشتری چند ساله دیجی کالا هستم. متاسفانه در مواردی که کم هم نیست تصاویری که برای معرفی کالا استفاده می شه با کالای ارسالی متفاوت هست، دیجی در توضیحات کالا قید کرده گارانتی اصالت فیزیکی ولی به همین مورد هم پایبند نیست…»

– «دیجی کالا اوایل کارش خیلی خوب بود. خریدهای عمده می‌کرد از کالاهای پرمصرف و تخفیف های عجیبی می داد و اینجوری کارش رو رونق داد ولی به تازگی شکایت هایش زیاد شده و خود من بارها کالایی دریافت کردم که هیچ شباهتی به عکسش نداشت و مجبور به ارجاع شدم…»

– «همین دیروز من کالایی دریافت کردم که هم مدلش چیز دیگه بود هم رنگش. تو این دوسه هفته، بار چهارم بود ثبت مرجوعی برای سفارشم کردم. یا کالای معیوب ‌فرستادن‌ یا سایز و ‌رنگ و‌ مدل متفاوت. پروسه بازگشت وجهشون هم گاهی واقعا زمان‌بر و‌عجیب غریب می شه.»

– «من چندین بار از دیجی‌کالا خرید داشتم آنهم به توصیه و تبلیغ خود دیجی کالا… اما متاسفانه از ۵ بار سفارشم ۳ بار آن توسط دیجی کالا به علت عدم موجودی کنسل شد در صورتیکه هنگام ثبت خرید کالا موجودیت داشت…»

گلایه‌های فروشندگان

گروهی از خوانندگان تجارت‌نیوز از تامین‌کنندگان دیجی‌کالا یا ارسال‌کنندگان محصولات هستند و از قوانین یک طرفه این فروشگاه اینترنتی گلایه دارند.

– «من مامور ارسال دیجی کالا هستم و حدود یکساله که راننده هستم. اوایل خیلی بهتر بود ولی الان هم شرایط کاری و هم حقوقی خیلی سخت شده و قشنگ مشهوده که از شرایط بیکاری کشور سواستفاده می‌کنه دیجی. بصورتی که تو سیستم نظر سنجی خب۹۰% افراد ناراضی شرکت می کنند و ما بخاطر همین نظرات چه به حق یا درصد بسیاری ناحق کلی جریمه می شیم ماهانه…»

«من تامین کننده دیجی کالا هستم، کالای اصلی واسه مشتری از موجودی انبارم تو دیجی کالا ارسال شد، بعدش مشتری رفته یه دونه کپی برگشت زده واسم، از دیجی هم شکایت کردم و چند ماه در حال بررسیه»

– «دیجیکالا اصلا به فروشندگانش اهمیت نمیده. کالای فروشندگان رو در موقع ارسال صدمه می زنه و بدون پرداخت خسارت به فروشنده برمی گردونه. ماکه تولید کننده هستیم چه گناهی کردیم که باید ضرر کنیم وقتی لجستیک دیجیکالا اهمیتی به کالا نمیده. تازه اگر مشتری هم جنس رو بشکنه پشتیبانی بهش می گه مرجوع کنید چون ضررش برای فروشندگانه نه دیجیکالا…»

– «من تامین کننده دیجی کالا هستم. کالای اصلی واسه مشتری از موجودی انبارم تو دیجی کالا ارسال شد ، بعدش مشتری رفته یه دونه کپی برگشت زده واسم. از دیجی هم شکایت کردم….. چند ماه در حال بررسیه…»

– من از تامین کننده های دیجی کالا هستم… ما مردمی هستیم که بیشتر دوس داریم گله و شکایت کنیم فقط وقتی عصبانی و شاکی هستیم نظرات منفیمون رو تایپ می کنیم… دیجی کالا بار تمام کمی ها و کاستی های سیستمش رو گذاشته رو دوش فروشنده هاش و اون هم چیزی نیست جز قبول مرجوعی بدون قید و شرط محصول تحت هر شرایطی!»

– «من فروشنده دیجی کالا بودم که اینو می گم، تا مرز ورشکستگی رفتم با این لطف های بیکران دیجی کالا در مرجوعی بدون قید و شرط…»

آخرین اخبار و گزارش‌ها در حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه اختصاصی استارتاپ تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند