مرسدس بنز با خودروی برقی-هیدروژنی در جاده‌ها می‌راند

شرکت مرسدس بنز در حال تولید یک خودروی دوگانه هیدروژنی برقی است و در جریان برگزاری نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت از آن رونمایی خواهد کرد.

مرسدس بنز با خودروی برقی-هیدروژنی در جاده‌ها می‌راند

هنوز اطلاعات فنی و جزئیات چندانی در مورد این خودرو منتشر نشده است و مرسدس بنز اطلاع‌رسانی در این زمینه را به آینده موکول کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این شرکت می‌گوید در خودروی یادشده از رویکردی خاص و منحصربه‌فرد برای مصرف سوخت هیدروژنی بهره گرفته می‌شود.

باتری این خودرو انرژی لازم برای رانندگی در مسیرهای کوتاه درون‌شهری را ممکن می‌کند و مناسب مسافرت‌ها و رانندگی‌های طولانی‌مدت نخواهد بود.

منابع مطلع می‌گویند مرسدس بنز فعلا در حال اجرای آزمایش‌های آیرودینامیک این اتومبیل است. این شرکت می‌گوید برای افزایش ایمنی مخزن سوخت هیدروژنی خودروی جدید خود هم از تمهیداتی ویژه استفاده خواهد کرد. مخازن ذخیره‌سازی تحت فشار هیدروژن این خودرو در جایگاه خاصی بین محورها تعبیه می‌شوند و همچنین مدارهای خاصی برای تسهیل برق‌رسانی در این خودرو با ولتاژ بالا تعبیه می‌شود.

مرسدس بنز مدعی است بر مبنای آزمایش‌های انجام شده بر روی این خودرو در اسپانیا، سوئد و آلمان استفاده از خودروی هیبریدی مذکور بدون وقوع مشکل خاصی در دمای منفی ۴۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتیگراد و در برف و باران و حین توفان ممکن خواهد بود.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید