جابه‌جایی ۸۵ میلیون مرسوله پستی تا سال ۱۴۰۰ از طریق تجارت الکترونیک

عضو هیات‌مدیره شرکت ملی پست ایران گفت: 85 میلیون مرسوله پستی شامل کالا و خدمات در کشور تا سال 1400 از طریق تجارت الکترونیک جابه‌جا می‌شود.

جابه‌جایی ۸۵ میلیون مرسوله پستی تا سال ۱۴۰۰ از طریق تجارت الکترونیک

غلامرضا نجاری در نخستین همایش کسب‌وکار در تجارت الکترونیک در یاسوج اظهار داشت: سال گذشته پنج میلیون مرسوله پستی در کشور از طریق تجارت الکترونیک جابه‌جا شد که نسبت به دیگر کشورها رقم پایینی بوده و در این زمینه عقب‌ماندگی وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال جاری ۱۰ میلیون مرسوله پستی در کشور از طریق تجارت الکترونیک جابه‌جا شود.

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست ایران بیان کرد: هدف‌گذاری این شرکت مبنی بر جابه‌جایی ۸۵ میلیون مرسوله پستی در کشور تا چهار سال آینده از طریق تجارت الکترونیک با همت، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های لازم قابل تحقق است.

نجاری عنوان کرد: عمده فعالیت‌های شرکت ملی پست ایران بر ۲ محور مهم اسناد و کالا متمرکز شده و این شرکت در حوزه کالا نیز به سمت توسعه روزافزون تجارت الکترونیک در حال حرکت است.

وی ابراز داشت: در تجارت الکترونیک تمرکز اصلی بر روی محصولات و تولیدات داخلی در راستای عرضه آنها به بازارهای جهانی خواهد بود.

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست ایران گفت: تجارت الکترونیک به کمک تولیدکنندگان داخلی آمده و می‌تواند منجر به فروش هر چه بیشتر کالاهای ایرانی در دیگر کشورها شود.

نجاری اظهار داشت: توسعه روزافزون تجارت الکترونیک در کشور مستلزم تامین زیرساخت‌های «آی‌تی» و «آی‌سی‌تی» است که این زیرساخت‌ها نیز توسط شرکت ملی پست ایران در تمامی استان‌ها در حال فراهم شدن است.

وی افزود: کشور آماده یک جهش اساسی در زمینه تجارت الکترونیک است و شرکت ملی پست ایران نیز آمادگی کافی برای تامین امکانات لازم در کهگیلویه و بویراحمد برای تحقق هر چه مطلوب‌تر آن را دارد.

همایش یک‌روزه کسب‌وکار در تجارت الکترونیک با هدف استفاده از تجارت الکترونیک برای رونق هر چه بیشتر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد به همت اداره ‌کل پست و با مشارکت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری استان با حضور مدیران کل پست استان‌های ایلام، خراسان جنوبی، فارس و کردستان در یاسوج برگزار شد.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید