موضوعات داغ:
سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی مطرح کرد:

اتفاقات عجیب پس از ممنوعیت درج قیمت خودرو در فضای مجازی

اتفاقات عجیب پس از ممنوعیت درج قیمت خودرو در فضای مجازی

سایت‌های منتشر کننده نیازمندی‌ها از جمله دیوار و شیپور همچنان ممنوع از انتشار آگهی خرید و فروش خودرو هستند و این موضوع باعث افزایش کانال‌های غیررسمی منتشر کننده قیمت خودرو شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا الفت‌نسب، سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی می‌گوید که به زودی گزارشی را منتشر می‌کند تا نشان ‌دهد ثبت کانال‌های غیررسمی و غیرشفاف در شبکه‌های اجتماعی در زمینه قیمت‌گذاری خودرو در حال افزایش است.

او در این باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: اخیرا گزارشی تهیه شده که حاوی آماری است که به صورت حدودی از رصد شبکه‌های اجتماعی به دست آمده و وضعیت انتشار آگهی قیمت خودرو را قبل و بعد از حذف قیمت در سایت‌های انتشاردهنده آگهی نشان می‌دهد.

او ادامه می‌دهد: وضعیت نگران‌کننده‌ای را شاهد هستیم. به صورت کلی می‌توان گفت تعداد فالوورهای این صفحات بیشتر شده و تعداد آگهی‌ها نیز در حال افزایش است و قیمت‌ها به صورت غیرواقعی از سوی افرادی تعیین می‌شود که به جایی پاسخگو نیستند و مشخص نیست از کجا هدایت می‌شوند. حتی در برخی موارد پیامک انبوه ارسال می‌شود که صفحاتی برای درج نیازمندی آگهی قیمت خودرو ایجاد شده و از مردم خواسته شده برای دیدن یا ثبت آگهی به آن صفحه‌ها مراجعه کنند.

الفت‌نسب تاکید می‌کند: با این مدل به نظر می‌رسد برخی به صورت ناخودآگاه و یا خودآگاه کاربران را از فضای شفاف و رسمی دور کرده‌اند. این موضوع به مسئولان اعلام شده و این گزارش هم به صورت مکتوب به مقامات اعلام خواهد شد.

او اضافه می‌کند: چنین اقدامی به مثابه آدرس اشتباه دادن به کاربران است. قطعا ابزارهایی نیاز است و باید راهکارهایی ارائه شود و در این روند هرچقد بتوانیم احراز هویت کنیم دلال‌های غیرمجاز فضای کارشان محدود می‌شود و فضا واقعی خواهد شد.

سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی ادامه می‌دهد: در حال حاضر هم اگر قیمت‌ها کاهش یافته به این دلیل نیست که قیمت واحدی اعلام شده چرا که هنوز هم از منبع خاصی اعلام قیمت نشده و اتحادیه خودرو هم به صورت رسمی هیچ قیمتی اعلام نکرده است. افزایش و کاهش قیمت به عواملی مثل نوسان قیمت دلار بستگی دارد و ما نیز همچنان معتقدیم سایت‌های نیازمندی نقش چندانی در کاهش یا افزایش قیمت نداشته و ندارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند