خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!

آخرین جزئیات از اقدامات انجام شده برای استفاده از هوش مصنوعی

زارع‌پور20

عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت اظهار داشت: شورای عالی فضای مجازی در حال تدوین سندی جهت ترسیم نقشه راه توسعه هوش مصنوعی در کشور است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیات دولت از آخرین اقدامات انجام شده در کشور برای استفاده از هوش مصنوعی و فناوری‌های مربوط به آن خبر داد و گفت: شورای عالی فضای مجازی در حال کار روی سندی جهت ترسیم نقشه راه توسعه هوش مصنوعی در کشور است.

وی افزود: ما هم در وزارت ارتباطات مرکز توسعه هوش مصنوعی را در پژوهشگاه ارتباطات راه‌اندازی کردیم.

این عضو کابینه سیزدهم تصریح کرد: وزارت ارتباطات نیز پیشنهادات خود را تدوین کرده است که اکنون در اختیار نهادهای سیاست‌گذار قرار دارد.

وزیر ارتباطات در ادامه تاکید کرد: براساس سیاست‌های تدوین شده، تمام دستگاه‌ها موظف هستند که ظرفیت‌های موجود برای استفاده از هوش‌مصنوعی جهت هوشمند سازی فرآیندهای دستگاه خود را احصا کنند.

این عضو کابینه سیزدهم در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع مورد اشاره در برنامه هفتم هم تکلیف شده است، در این برنامه در فصلی جداگانه تحت عنوان «هوشمندسازی» به صورت تفصیلی به موضوع ارتباطات و هوشمندسازی پرداخته شده است.

زارع‌پور در پایان گفت: همه دستگاه‌ها موظف هستند که در سال اول اجرای برنامه هفتم توسعه، نقشه راه خود جهت استفاده حداکثری از ظرفیت فناوری‌های ارتباطی و هوش مصنوعی را تدوین کنند و جهت تصویب به هیات وزیران ارائه دهند.

منبع: برنا 

نظرات