• آپ در واکنش به اعلام ممنوعیت فروش بلیت پرواز به‌دلیل گران‌فروشی، اعلام کرده است که طی قرارداد همکاری با شرکت معتبر دارای مجوز فروش انواع بلیت و خدمات گردشگری در سوپراپلیکیشن آپ، اقدام به ارائه سرویس گردشگری به کاربران میلیونی خود کرده و در قیمت‌گذاری‌ها و صدور و ابطال بلیت‌ها نقشی ندارد.

  • فیلترشکن، به مسأله‌ای در عرصه سیاست، اقتصاد و امنیت، تبدیل شده و مرکز ملی فضای مجازی استفاده از آن را ممنوع اعلام کرده است؛ آیا این ایده عملی است یا سیاسی؟

  • دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: مصوبه مربوط به استفاده از پالایش شکن ها مخاطب عمومی ندارد و برداشت های صورت گرفته در این باره نادرست است.

  • روز گذشته رسانه‌ها خبر از ابلاغ مصوبه‌‌ای صادرشده از سوی شورایعالی فضای مجازی دادند که براساس آن، استفاده از فیلترشکن به‌طور رسمی ممنوع شد. با اینکه مصوبه «بررسی راهکارهای افزایش میزان سهم ترافیک داخلی و مقابله با پالایش‌شکن‌ها» ۶ ماده دارد و بحث‌های مختلفی را مدنظر داشته، ماده مربوط به غیرقانونی بودن استفاده از ابزارهای دور زدن فیلترینگ گسترده، واکنش‌های بیشتری به‌دنبال داشت؛ مصوبه‌ای پرابهام که برای اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ شده است و اما و اگرهای فراوانی دارد که با زندگی روزمره مردم در ارتباط است.