تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آنالیز بازارها در هفته سوم شهریور ماه / بورس همچنان پرچم‌دار سودده‌ترین بازار / بازار به کام طلایی‌ها نبود

در سومین هفته شهریور ماه امسال که تقریبا نیمه تعطیل بود و تنها سه روز کاری داشت، در بین بازارهای مالی، بورس توانست بیشترین سود را نصیب سهامداران خود کند. دلار کم‌نوسان ظاهر شد و نتوانست از مرز 11500 تومان بگذرد و در بازار فلزات طلایی نیز طلا و سکه با افت قیمت مواجه شدند.
آنالیز بازارها در هفته سوم شهریور ماه / بورس همچنان پرچم‌دار سودده‌ترین بازار / بازار به کام طلایی‌ها نبود

در سومین هفته شهریور ماه امسال که تقریبا نیمه تعطیل بود و تنها سه روز کاری داشت، در بین بازارهای مالی، بورس توانست بیشترین بازدهی را نصیب سهامداران خود کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته سوم شهریور ماه سال جاری بازارهای مالی بازدهی‌های متفاوتی داشتند، بورس شگفت‌انگیز ظاهر شد و دلار که انتظار کاهش قیمت آن پیش‌بینی شده بود در این هفته با رشد نامحسوسی همراه شد، اما بازارهای دیگر در مجموع با بازدهی منفی مواجه شدند.

دلار صرافی ملی که هفته گذشته در مجموع بدون تغییر قیمت در سطح ۱۱۴۰۰ تومان باقی مانده بود، در هفته جاری نیز کم‌نوسان ظاهر شد و نتوانست از مرز ۱۱۵۰۰ تومان بگذرد؛ قیمت دلار در نهایت با رشد ۰٫۴ درصدی قیمت همراه شد و از ۱۱۴۰۰ هزار تومان در شروع به کار خود در ابتدای هفته به ۱۱۴۵۰ توامان در پایان هفته رسید.

از سوی دیگر براساس آمارهای سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار سهام در دوره مذکور با رشد چشمگیر قیمت سهام گروه‌های مختلف ظاهر شد، به طوری که شاخص کل بورس با رشد ۳٫۳ درصدی حدود ۱۰ هزار واحد افزایش یافت و در آستانه ۳۰۰ هزار واحدی شدن قرار گرفت.

در بازار فلزات طلایی نیز بر خلاف روند هفته گذشته، طلا و سکه با یک عقبگرد در شیب نزولی قیمت قرار گرفتند و در هفته سوم شهریور ماه امسال سودده ظاهر نشدند.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران، در هفته مذکور هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد با افت ۰٫۸ درصدی از ۴۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان در ابتدای هفته به  ۴۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان در پایان هفته رسید.

همچنین قیمت هر سکه بهار آزادی نیز با افت تقریبا یک درصدی مواجه شد، به طوری که قیمت آن از چهار میلیون و ۸۴ هزار تومان در ابتدای هفته به چهار میلیون و ۴۴ هزار تومان در پایان هفته رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید