آیا قانون جذب حقیقت دارد؟

آیا قانون جذب حقیقت دارد؟

بسیاری از افرادی که در ابتدای راه آموزش قانون جذب قرار می‌گیرند، با تردیدها، سوالات و ابهامات زیادی مواجه می‌شوند اما پس از مدتی با آموزش‌های صحیح و تمرین و تکرار توانسته‌اند به کمک این قانون به تمامی خواسته‌های خود برسند و از جمله انسان‌های موفق دوران خود باشند.

قانون جذب از جمله موضوعاتی است که شاید این روزها بر سر درست و یا غلط بودن آن بحث‌های زیادی می‌شود که درست همانند سایر ایده‌ها و نظریات، ممکن است مدافعان و مخالفانی داشته باشد.

انکار نمی‌کنیم که قطعا بسیاری از افرادی که در ابتدای راه آموزش قانون جذب قرار می‌گیرند، با تردیدها، سوالات و ابهامات زیادی مواجه می‌شوند اما پس از مدتی با آموزش‌های صحیح و تمرین و تکرار توانسته‌اند به کمک این قانون به تمامی خواسته‌های خود برسند و از جمله انسان‌های موفق دوران خود باشند.

اگر شما هم جزو آن دست از افرادی هستید که در خصوص قانون جذب سوالات و ابهامات زیادی را در سر دارید، با ما باشید در این مقاله به تمامی سوالات شما در خصوص قانون جذب پاسخ دهیم.

تاریخچه پیدایش قانون جذب

بنیانگذار آیین بودا شاید اولین فردی باشد که صدها سال پیش قانون جذب را به انسان‌ها آموخت. وی از این آموخته‌ی خود تحت عنوان این موضوع که “شما تبدیل به همان چیزی می‌شوید که به آن فکر می کنید” یاد می‌کرده است.

پس از بودا در فرهنگ غرب، واژه‌ی کارما گسترش یافت که مطابق با آن گفته می‌شد که هر آن چه را که به جهان پیرامون خود عرضه کنی در نهایت به همان چیز در زندگی خود دست می‌یابی. چه آن که شما شادی و یا خشم را به جهانیان عرضه کنی و چه آن که عشق یا نفرت را پراکنده سازی.

این موضوعات سالیان سال در میان مردم روا داشته و افراد در اشکال و جوانب مختلف زندگی از آن استفاده می‌کرده‌اند. به این ترتیب روشن می‌شود که موضوع قانون جذب پدیده‌ی نوظهور و بدیعی نیست که امروز و دیروز کشف شده باشد و در ذات وجود آن شک و تردید باشد.

اگر چه که قواعد اصلی و زمینه‌ای قانون جذب در تمامی ادیان و فرهنگ‌ها در طی اعصار مختلف وجود داشته است، اما هنوز هم این قانون برای انسان‌ها پر از رمز و رازهای گوناگون و ناشناخته‌ها می‌باشد. قانون جذب از گذشته تا به امروز در بطن زندگی انسان‌ها وجود داشته و دارد اما متاسفانه هنوز هم بسیاری از افراد حتی نام آن را نیز نشنیده‌اند و نحوه‌ی عملکرد صحیح آن را نمی‌دانند.

قانون جذب چه می‌کند؟

انسان می‌تواند به کمک قانون جذب، امیدوار به زندگی پیش رو و کسب نتایج و موفقیت‌های بیشتر باشد، آیا این فعل بدی است؟

در قانون جذب به افراد آموزش داده می‌شود تا نا امیدی را کنار گذاشته و با روحیه‌ی جنگجویی به استقبال مشکلات پیش رو بروند، آیا تلاش برای رسیدن به آرزوها یکی از نکات مثبت این قانون نیست؟

به کمک قانون جذب عشق ، افراد خود و تصمیماتشان را در سرنوشت خود تاثیرگذار یافته و حکمت وجود اختیار را در آدمی می‌یابند، آیا این احساس، ما را به سرچشمه‌ی کمال نزدیک‌تر نمی‌کند؟

به کمک قانون جذب ثروت ، انسان‌ها می‌آموزند تا انگیزه‌ی بیشتری برای کار کردن و کسب در آمد بیشتر به دست آورند، آیا این موضوع ایرادی دارد؟

به کمک قانون جذب خواسته‌ها، افراد یاد می‌گیرند تا با تمرکز و توجه بر روی خواسته‌های خود در مسیر رسیدن به آن اقدام کنند تا نتایج موثرتری را دریافت نمایند، آیا این موضوع خلاف عقل و منطق و واقعیت است؟

به کمک قانون جذب آرزوها، افراد خداوند را به خود نزدیک‌تر احساس کرده و او را حامی و در کنار خود می‌بینند، آیا کسب این معرفت، ارزشمند نیست؟

قانون جذب به افراد می‌آموزد که هرگز اجازه‌ی نا امیدی و قطع امید از رحمانیت خداوند را ندارند و باید در همه حال با افکار مثبت، به زندگی و آینده امیدوار باشند و دست از تلاش برندارند، آیا این باور به بالندگی افراد کمک نکرده و آنها را بیش از پیش به قدرت و اراده‌ی خالق خود نزدیک نمی‌سازد؟

توجه کنید که شما چه بخواهید و چه نخواهید، قانون جذب همیشه، در هر شرایطی و برای هر فردی عمل می‌کند، چه آن که آن فرد از این موضوع اطلاعی داشته باشد و چه آن که ناخواسته به آن عمل کرده باشد و یا به آن معتقد باشد و یا آن را باور نداشته باشد.

قانون جذب چگونه عمل می‌کند؟

شاید بسیاری از افرادی که به تازگی با این قانون آشنا شده‌اند شاید این جرقه در ذهنشان به وجود آید که می‌توانند بدون تلاش و تنها با خواستن و آرزو کردن به خواسته‌های خود برسند، اما بایستی بدون رودربایستی به شما بگوییم که اگر چنین تصوری از قانون جذب دارید، بهتر است آموزش آن را به طور کلی فراموش کنید!

توجه کنید که به هیچ وجه اینگونه نیست که بدون نیاز به تلاش به آرزوها رسید و هیچ چیز بدون تلاش و تکاپو به دست نمی‌آید. اما شما با کمک قانون جذب می‌توانید مسیر رسیدن به آرزوها و خواسته‌های خود را هموار کرده و با انرژی و توان بیشتری برای به دست آوردن آنها قدم بردارید.

در واقع قانون جذب به شما کمک می‌کند تا با استفاده از انرژی‌های درونی خود که از خواسته‌های شما سرچشمه می‌گیرد، دیدگاه‌های مثبتی را کسب کرده و با مثبت‌نگری و تمرین و تمرکز بر روی آنها، راه را برای رسیدن به خواسته‌های خود هموار کنید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند