ابراز نگرانی آمریکا از خرید نفت ایران توسط چین

یک مقام ارشد آمریکایی روز دوشنبه به صراحت از اینکه چین با وجود تحریم‌های واشنگتن علیه تهران، از ایران نفت خریده است، ابراز نگرانی کرد.

یک مقام ارشد آمریکایی روز دوشنبه به صراحت از اینکه چین با وجود تحریم‌های واشنگتن علیه تهران، از ایران نفت خریده است، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، «دن برویلت» معاون وزارت انرژی آمریکا روز دوشنبه از ادامه خرید نفت ایران توسط مشتریان چینی به شدت ابراز نگرانی کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، برویلت که در حاشیه یک اجلاس مربوط به انرژی در امارات عربی متحده صحبت می‌کرد، در مورد صادرات نفت ایران به چین، گفت: «ما از خریدهایی که افراد چینی و به خصوص دولت [چین] انجام داده، بسیار نگران هستیم».

برویلت گفت مقام‌های آمریکایی این موضوع را با دولت چین در میان خواهند گذاشت.

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته بر خلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و تحریم‌های یکجانبه نفتی علیه ایران را احیا کرد. واشنگتن امسال معافیت‌های محدودی را نیز که برای برخی از کشورها از جمله چین صادر شده بود، لغو کرد و همه مشتریان نفتی ایران را برای توقف خرید از ایران، تحت فشار قرار داد.

با این وجود، پکن اعلام کرده است که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد.

روز گذشته «سیگال مندلکر» معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در تلاش برای بازداشتن مشتریان نفتی ایران، گفت واشنگتن هر کسی را که از ایران نفت بخرد، تحریم می‌کند و قصد ندارد برای هیچ کشوری معافیت صادر کند.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند