ایران بروکر

احتمال تغییر نرخ خرید تضمینی گندم قوت گرفت

خرید تضمینی گندم

رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور درباره آخرین وضعیت نرخ خرید تضمینی گندم، اظهار داشت: افزایش نرخ خرید تضمینی گندم هنوز به صورت رسمی اعلام نشده اما با پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم احتمال این امر زیاد است.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران از احتمال تغییر نرخ خرید تضمینی گندم در آینده‌ای بسیار نزدیک خبر داد و گفت: دولت می تواند کسری موجود در حوزه ذخایر استراتژیک را طی دو هفته از منابع داخلی تامین کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور درباره آخرین وضعیت نرخ خرید تضمینی گندم، اظهار داشت: افزایش نرخ خرید تضمینی گندم هنوز به صورت رسمی اعلام نشده اما با پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم احتمال این امر زیاد است.

وی گفت: ما علاوه بر پیگیری این مساله از طریق سازمان بازرسی کل کشور در جلسه ای که با رئیس قوه قضاییه داشتیم نیز آن را عنوان کردیم و آیت‌الله رئیسی نیز دستور رسیدگی دادند.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران اضافه کرد: با تماس‌هایی که با دفتر رئیس قوه قضاییه داشتیم و پیگیری‌هایی که از سازمان بازرسی کل کشور انجام دادیم به احتمال زیاد قیمت در آینده‌ای نزدیک تغییر می کند.

هاشمی درباره اینکه پیشنهاد شما برای افزایش قیمت چقدر بوده است؟، افزود: ما حداقل قیمت را ۲۵۰۰ تومان اعلام کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مباحث مطرح شده مبنی بر واردات گندم به کشور، افزود: همانگونه که قبلا نیز اعلام کردیم نیازی به واردات گندم نیست و گندم به اندازه کافی در کشور وجود دارد.

هاشمی تصریح کرد: دولت اگر بخواهد در شرایط فعلی گندم وارد کند قیمت هرکیلوگرم گندم وارداتی برای آنها حدود ۲۹۰۰ تومان تمام می‌شود بنابراین ما به آنها پیشنهاد کردیم که با قیمت توافقی ۲۵۰۰ تومان برای هرکیلوگرم، کسری موجود را از منابع داخلی تامین کند.

مطالعه کنید
پرداخت تنها 30 درصد از بهای گندم خریداری شده/ افزایش انگیزه قاچاق و جایگزینی محصول

وی با بیان اینکه مسئولان اعلام کرده‌اند برای تامین ذخایر استراتژیک به ۱.۵ تا ۲ میلیون تن گندم نیاز دارند، افزود: تمایل مسئولان بیشتر به واردات است اما اگر دولت قیمت پیشنهادی ما را قبول کند کسری موجود ظرف حدود ۲ هفته از منابع داخلی تامین می‌شود، چون گندم در انبارهای کشاورزان موجود است.

 

منبع: مهر

نظرات