تجارت‌نیوز از وضعیت بازارها و اقتصاد در امروز گزارش می‌دهد:

دلار و طلا همچنان گران شدند / ۳ پیش‌بینی از آینده بازارها / اخبار جدید از مسکن ملی

دلار و طلا همچنان گران شدند / ۳ پیش‌بینی از آینده بازارها / اخبار جدید از مسکن ملی

امروز نیز روند قیمت‌ها در بازار طلا و ارز و سهام صعودی بود. در همین حال امروز مرحله جدید ثبت نام مسکن ملی آغاز شد که با واکنش‌های قابل توجهی از سوی مردم همراه بود. عمده انتقادات به دلیل آن بود که سهمیه استان‌ها خیلی فراتر از تصور در زمان کوتاهی به اتمام رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز تا ساعت ۱۶ با ۱٫۶ افزایش معادل ۱۲ هزار و ۹۰۱ تومان اعلام شده است.

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز شنبه ۱۶ آذر ماه تا ساعت ۱۶ با هشت هزار و ۸۰۰ تومان افزایش به ۴۶۳ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

قیمت سکه امامی هم در بازار آزاد امروز شنبه ۱۶ آذر ماه تا ساعت ۱۶ با ۳۴ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۶۰۳ هزار تومان رسید.

اما امروز بازار سهام چه وضعیتی داشت؟

بورس تهران در پایان معاملات روز جاری با رشدی بیش از پنج هزار پله‌ای در کانال ۳۲۷ هزار واحدی قرار گرفت. به این ترتیب شاخص کل هم وزن نیز رشدی ۱۷۵۰ مرتبه‌ای را تجربه کرد و وارد کانال ۱۰۱ هزار واحدی شد.

شاخص بازار سهام امروز هم روندی صعودی داشت.

در همین حال کارشناسان و معامله‌گران بازار سرمایه، بازار را در سومین هفته از آذر ماه سال ۱۳۹۸ صعودی پیش‌بینی کرده و گروه خودرویی و بانکی را پیشرو در قیمت سهام این هفته معرفی کرده‌اند.

در بازار طلا نیز رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: امیدواریم قیمت طلا تا پایان هفته روند ثابتی را به خود بگیرد. چنانچه شرایط فعلی ادامه‌دار باشد خیلی نمی‌توان به ثابت قیمت طلا و سکه تا پایان هفته امیدوار شد.

پیش‌بینی تجارت‌نیوز از آینده بازارها در هفته جاری نیز حاکی از این است که در هفته پیش‌رو اخبار سیاسی و اقتصادی حاوی نااطمینانی برای بازارها به خصوص دلار و طلا به چشم می‌خورد اما با این حال، سیاستگذار به دنبال کنترل این وضعیت است. در کنار این، با انتشار جزییاتی از لایحه بودجه احتمالا بازارها هم واکنش‌هایی را از خود بروز خواهند داد که کار را برای کنترل بازارها سخت‌تر خواهد کرد. با این روال احتمال تداوم صعودی بودن در هر سه بازار شاید سناریویی قوی برای عملکرد بازارها در هفته جاری باشد.

در همین حال از مهمترین اخبار امروز این بود که ماسه گران شد، بیانیه جدید اتحادیه اروپا درباره برجام منتشر شد، آمارهای مرکز آمار ایران پولی شد، اموال بانک دی به حراج گذاشته شد و بررسی لیست  قیمت خودرو در امروز ۹۸/۹/۱۶ هم اشاره شده که دنا پلاس توربو ۳٫۳ میلیون تومان گران شد.

همچنین امروز اعلام شد که حقوق و دستمزد ۱۵ درصد افزایش می‌یابد و لایحه بودجه فردا به مجلس می‌رود.

اما امروز آغاز ثبت نام مرحله جدید مسکن ملی بود. از ۷۰ شهری که امروز برای ثبت نام در مسکن ملی در نظر گرفته شده، ظرفیت ۶۵ شهر معادل ۹۳ درصد تکمیل شده است، این دور از ثبت نام‌ها با اعتراض بسیاری از مردم نسبت به تکمیل ظرفیت شهرها مواجه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند