خاندوزی خبر داد:

۱۳ هزار میلیارد تومان به هزار شهر کشور اختصاص می‌یابد

۱۳ هزار میلیارد تومان به هزار شهر کشور اختصاص می‌یابد

وزیر امور اقتصادی و دارایی از اختصاص ۱۳ هزار میلیارد تومان از منابع مالیاتی به هزار شهر کشور خبر داد و گفت: هدف نهایی دولت سیزدهم رفع محرومیت، حذف تبعیض از سطح کشور و رسیدگی جدی به مناطق محروم است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به توزیع نامتوازن و نامتعادل منابع مالیاتی در کشور، گفت: مبلغ ۱۳ هزار میلیارد تومان در قالب ماده ۵۸ برای یک هزار شهر کشور اختصاص پیدا کرده است.

وزیر اقتصاد که روز جمعه به همراه رئیس جمهور و تعدادی از اعضای هیأت دولت به ایلام رفته است، در نشست شورای اداری شهرستان آبدانان استان ایلام ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: هرچند این میزان منابع با توجه به مشکلات موجود بسیار کم و ناچیز است، اما امیدواریم بتوانیم با اصلاح رویه‌های ناکارآمد مشکلات را در آینده حل کنیم.

خاندوزی یادآور شد: هدف نهایی دولت سیزدهم رفع محرومیت، حذف تبعیض از سطح کشور و رسیدگی جدی به مناطق محروم است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین با اشاره به کسری بودجه و تنگنا‌های موجود مالی دولت تأکید کرد: با تکیه بر توانمندی‌ها و داشته‌های داخلی و بکارگیری کلیه ظرفیت‌های نهفته کشور گشایش در مشکلات مردم قطعاً امکان پذیر است.

خاندوزی به بازدید خود از تونل کبیرکوه اشاره کرد و افزود: تونل کبیرکوه طرحی بی نظیر و اثرگذار است که در تلاش هستیم با هماهنگی ریاست جمهوری از طریق سازمان برنامه و بودجه اعتبارات لازم را برای اتمام آن تأمین کنیم.

گفتنی است وزیر امور اقتصادی و دارایی در بدو ورود به شهرستان آبدانان در گلزار شهدای این شهر حاضر شد و به مقام شامخ ۲۲۰ شهید این خطه ادای احترام کرد.
خاندوزی شهرستان آبدانان را با شهیدان و ایثارگرانش و اهدای نخبگانی همچون شهید هسته‌ای داریوش رضایی نژاد و سردار شهید حاج صارم طهماسبی و دیگر شهدای گرانقدر، چون درّی فروزان بر تارک استان ایلام خواند.

بازدید از باند فرودگاه آبدانان از دیگر برنامه‌های وزیر اقتصاد در سفر یک روزه به استان ایلام بود.

منبع: شادا

آخرین اخبار حوزه اقتصاد کلان را در صفحه اقتصادکلان تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند