موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز برررسی کرد:

تغییرات ۴ ماهه نرخ ارزهای عربی در بازار ایران / دینار؛ آرام‌ترین ارز عربی

تغییرات ۴ ماهه نرخ ارزهای عربی در بازار ایران / دینار؛ آرام‌ترین ارز عربی

دینار عراق طی چهار ماه اخیر یعنی از ابتدای دی ماه سال ۹۷ تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تنها ۲۰ تومان افزایش قیمت داشته، افزایش کم قیمت پول رایج عراق آن را به کم‌نوسان‌تری و ارزان‌ترین ارز در بین ارز دیگر کشورهای عربی تبدیل کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر دینار عراق در پایان اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به ابتدای دی ماه سال ۹۷ معادل ۲۰ تومان افزایش قیمت داشته است.

در حالی که قیمت یک دینار عراق در روز اول دی ماه سال گذشته معادل ۱۰۰ تومان بوده است، اما قیمت این ارز در روز ۳۱ اردیبهشت ماه امسال ۱۲۰ تومان شده که نشان می‌دهد در طی چهار ماهه اخیر بازدهی ۲۰ درصدی داشته است.

دینار از دی ماه ۹۷ تا اردیبهشت ماه ۹۸ تنها ۲۰ تومان افزایش قیمت داشته است.

بررسی میزان بازدهی ارز دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس نشان می‌دهد دینار عراق کمترین افزایش قیمت را با ۲۰ تومان معادل ۲۰ درصدی بازدهی را داشته، این در حالی است که دینار بحرین باز بازدهی ۲۳٫۵ درصدی بیشترین بازدهی ارزهای عربی را داشته است.

ریال سه کشور عربستان، قطر و عمان و درهم امارات در بازه زمانی مذکور بازدهی یکسان ۲۲٫۵ درصدی را از آن خود کرده‌اند.

دینار کویت نیز بازدهی ۲۲٫۲ درصدی را برای خود ثبت کرده است.

بر اساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز در بین این ارزها، ارزان‌ترین ارز متعلق به کشور عراق است که قیمت آن ۱۲۰ تومان است. اما دینار کویت با قیمت ۴۶ هزار و ۸۰۱ تومان گران ارز در بین دیگر ارزهای عربی است.

دینار عراق کم‌ارزش‌ترین ارز در بین ارز دیگر کشورهای عربی است.
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند