کد خبر: 188985

افزایش تولید هواپیمای ایرباس در چین

در دومین روز سفر رئیس‌جمهور فرانسه به چین، قرارداد و توافق‌های قابل توجهی میان این دو کشور صورت گرفت که می‌توان از مهم‌ترین آن به افزایش تولید هواپیمای ایرباس در چین اشاره کرد.

شرط امارات برای خرید هواپیما از ایرباس
سرویس کسب‌وکار -

امانوئل ماکرون – رئیس‌جمهور فرانسه – در دومین روز از سفر خود به کشور چین، توافق‌ها و قراردادهای بسیاری را با دولت این کشور به انجام رسانده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، یکی از مهم‌ترین توافق‌های حاصله از این دیدارها، می‌توان به افزایش روند تولید هواپیماهای ایرباس در چین اشاره کرد.

طبق این توافق، قرار است کارخانه ایرباس در تیان جین کشور چین، روند تولید هواپیمای مدل ایرباس A۳۲۰ را که هم اکنون ۴ فروند در ماه است، از سال ۲۰۱۹ میلادی این رقم را به ۵ فروند و از سال ۲۰۲۰ میلادی به ۶ فروند هواپیما در ماه افزایش بدهد.

شرکت هواپیماسازی ایرباس اروپا، مستقر در فرانسه، بزرگترین و مهم‌ترین رقیب غول هواپیماسازی بوئینگ آمریکاست.

ایرباس علی‌رغم بوئینگ، دارای یک خط مونتاژ در تیان جین کشور چین است که از زمان آغاز فعالیت این خط تولید در سال ۲۰۰۸ میلادی تاکنون، تعداد ۳۵۴ فروند هواپیمای مدل ایرباس A۳۲۰ را تولید کرده است.

این غول هواپیماسازی همچنین در سپتامبر سال گذشته یک کارخانه مونتاژ نهایی دیگر را به منظور تولید مدل هواپیمای بزرگتر ایرباس A۳۳۰ در تیان جین چین گشود.

فابریس برژیه – مدیر تجاری شرکت ایرباس – در این خصوص خاطرنشان کرده است که همکاری ایرباس و چین یک موفقیت و پیروزی برد- برد میان چین و اروپا به شمار خواهد آمد.

کشور چین، پس از ایالات متحده آمریکا بزرگ‌ترین بازار هواپیماهای مسافربری در جهان را به خود اختصاص داده است و هر دو غول هواپیماسازی جهان، ایرباس و بوئینگ، در بازار چین نقش و حضور پر رنگی دارند.

 

منبع: وب سایت ainonline

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.26)
1345.4
3.4
مثقال طلا (%0.56)
736700
4100
سکه امامی (%0.6)
1829000
11000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.37)
6775
25
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.