ایران بروکر

افزایش دو هزار تنی تولید پسماند در پایتخت

تجارت نیوز

معاون هماهنگی و ارزیابی امورمناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به میزان دریافت پسماند در روزهای پایانی سال گفت: به طور متوسط ۱۵ روز پایانی سال حدود ۶۰۰۰ تن پسماند دریافت کردیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی هوشیار در خصوص برنامه نظافت پایتخت در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ اعلام کرد: برای رفاه شهروندان و زیبایی پایتخت در ایام نوروز با هماهنگی مناطق ۲۲ گانه، دو روز پایانی هر هفته با تجهیزات کافی برای نظافت، پاکسازی و شست وشوی المان‌ها و مبلمان شهری در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به وضعیت نظافت معابر و بزرگراه‌ها اظهارکرد: همانطور که برای نظافت شهر دو روز پایانی هر هفته را در نظر گرفتیم، همزمان نظافت معابر اصلی و فرعی شهر و بهبود وضعیت بزرگراه‌ها انجام خواهد شد. همکاران ما به صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت هستند.

معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر اینکه حفظ پاکیزگی و زیبایی سطح شهر سبب ایجاد شادی، نشاط و آرامش روحی شهروندان خواهد شد، اظهار کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه نقص یا مشکل در حوزه نظافت شهر از طریق سامانه‌های ارتباطی شهرداری تهران مسئولان شهری را مطلع کنند تا در اسرع وقت نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

هوشیار در پاسخ به میزان پسماند تولید شده تا پایان بهمن‌ماه اظهار کرد: ورودی پسماند مجتمع پردازش و دفع آرادکوه تا پایان بهمن‌ماه چیزی در حدود ۴۵۰۰ تا ۴۸۰۰ تن بوده است.

وی افزود: از اوایل اسفند تا پایان اسفندماه ورودی‌ها به تدریج افزایش یافت و در تاریخ ۲۶ اسفند به ۵۸۵۰ تن در روز رسید. به طور متوسط ۱۵ روز پایانی سال ۵۵۰۰ تا ۵۸۵۰ تن پسماند دریافت شد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، هوشیار با اشاره به احتساب میزان پسماند کارخانه mrf کوهک تاکید کرد: حدود ۸۰۰ تن پسماند در کارخانه mrf کوهک بود، تحت این شرایط تولید پسماند شهر تهران در اسفندماه به۶۵۰۰ تن افزایش یافت.

مطالعه کنید
کوچک شدن سفره ایرانیان در دهه 90/ تخم‌مرغ جایگزین مصرف گوشت شد

منبع: ایسنا

نظرات