احتمال افزایش قیمت مسکن بالاتر از نرخ تورم در سال آینده

احتمال افزایش قیمت مسکن بالاتر از نرخ تورم در سال آینده

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه توصیه می‌شود متقاضیان تا پایان سال برای خرید مسکن در بازار اقدام کنند، گفت: احتمال افزایش قیمت مسکن بالاتر از نرخ تورم در سال آینده وجود دارد.

مهدی سلطان‌محمدی درباره وضعیت بازار مسکن تا پایان سال، اظهار داشت: به متقاضیان خرید مسکن توصیه می‌شود تا پایان امسال نسبت به خرید خانه اقدام کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تاکید کرد: کسانی که برای تامین نیاز مصرفی قصد ورود به بازار مسکن را دارند ۵ ماه آینده فرصت مناسبی برای خرید خانه است اما به افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این بازار را دارند، توصیه می‌شود برای سرمایه‌گذاری در این بازار عجله نکنند چراکه احتمالا سوددهی سایر بازارها از بازار مسکن بیشتر خواهد بود.

این کارشناس مسکن ادامه داد: احتمال اینکه بازار مسکن در سال آینده حتی بیشتر از نرخ تورم عمومی افزایش قیمت داشته باشد وجود دارد اما بستگی به این دارد که آیا دولت می‌تواند در ماه‌های آینده هم نرخ تورم را در سطح ۱۰ درصد حفظ کند یا خیر.

سلطان‌محمدی با بیان اینکه افرادی که تا پایان سال به قصد رفع نیاز مصرفی خود نسبت به خرید خانه اقدام کنند، زیان نخواهند کرد، گفت: وضعیت بازار مسکن تا پایان سال آرام خواهد بود.

 

منبع: ایلنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند