بازار مسکن به دوران پیش رونق وارد شد

نایب‌رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه بازار مسکن واحد­های ارزان قیمت رونق گرفته است، اظهار کرد: قدرت خرید مردم با تسهیلات بانکی افزایش یافته و با توجه به نقدینگی که در دست مردم است بازار خانه‌­های متوسط رشد یافته است.

بازار مسکن به دوران پیش رونق وارد شد

حسام عقبایی در ادامه افزود: متاسفانه بازار واحدهای لوکس در شمال شهر همچنان راکد مانده و متقاضیان نقدینگی برای خرید این واحدها ندارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نایب‌رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران تاکید کرد: آمارها حاکی از آن است که معاملات مسکن در واحدهای کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان در کلانشهرها و واحدهای پایین‌تر از ۳۰۰ میلیون تومان در شهرهای کوچک بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده است.

عقبایی با اشاره به اینکه آمارها نشان می‌دهد که به طور کامل رکود از بازار مسکن خارج نشده است، گفت: تنها بازار خانه‌های کوچک متراژ و ارزان قیمت روند صعودی گرفته و این آمارها نشان می‌دهد که در دوران پیش رونق مسکن قرار داریم.

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور با بیان اینکه ۱۹ هزار و ۹۰۴ قرارداد خرید و فروش در آذرماه در شهر تهران به ثبت رسیده است، گفت: ۱۳ هزار و ۳۱۵ قرارداد اجاره نیز در آذر ماه در شهر تهران به ثبت رسیده است.

وی درباره آمار ثبت معاملات آذرماه در کشور، گفت: ۱۰۰ هزار و ۱۰۳ قرارداد خرید و فروش و ۵۵ هزار و ۵۳۶ قرارداد اجاره در کشور ثبت شده است.

عقبایی با اشاره به اینکه علی‌رغم اینکه زلزله در تهران طی ۱۲ روز اول دی‌ماه رخ داد، اما میزان معاملات رشد داشته است.

رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: ۸ هزار و ۸۴ قرارداد خرید و فروش و ۱۵ هزار و ۵۲۹ قرارداد اجاره در ۱۲ روز اول زمستان ثبت شده است.

وی افزود: ۲۳ هزار و ۲۷۷ قرارداد خرید و فروش و ۱۸ هزار و ۱۵۳ قرارداد اجاره در کشور ثبت شده است.

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک در پایان تاکید کرد: باید بتوانیم با ارائه تسهیلات مختلف بازار مسکن را از نظر کمی و کیفی رونق ببخشیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران


این مطلب را به اشتراک بگذارید