کد مطلب: ۷۵۹۸۴

دولت یازدهم ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار شغل ایجاد کرد

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تدوین برنامه‌های تخصصی در جهت ایجاد اشتغال برای افراد دارای مهارت را در دست داریم گفت: در دولت تدبیر و امید ۲میلیون و ۴۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم.علی ربیعی، وزیرتعاون،کار ورفاه اجتماعی با حضور در مراسم افتتاحیه هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در سالن شهیدان نژاد فلاح کرج

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تدوین برنامه‌های تخصصی در جهت ایجاد اشتغال برای افراد دارای مهارت را در دست داریم گفت: در دولت تدبیر و امید ۲میلیون و ۴۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم.
علی ربیعی، وزیرتعاون،کار ورفاه اجتماعی با حضور در مراسم افتتاحیه هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در سالن شهیدان نژاد فلاح کرج با بیان اینکه توسعه اشتغال و رفع معضل بیکاری یکی از اقدامات اساسی در کشور است گفت:باید از کشورهای موفق در مسیر توسعه اشتغال بهره گرفت و ما نیز با مهارت‌آموزی مرتبط با شغل می‌توانیم مسیر توسعه اشتغالزایی را سریعتر از گذشته طی کنیم.

وی با بیان اینکه 2 میلیون و 400 هزار شغل در دولت یازدهم ایجاد کرده ایم گفت: در این راستا و براساس تمهیدات اندیشیده شده ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری می‌تواند به عنوان یکی از مهمترین اقدامات این وزارتخانه باشد.

ربیعی همچنین به صندوق توسعه ملی اشاره کرد و بیان داشت: براساس تصمیمات گرفته شده قرار است نرخ سود تسهیلات به 11 درصد برسد و در مناطق محروم نیز این میزان به 7 درصد خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه ارائه این تسهیلات با هدف ایجاد اشتغال انجام می‌شود،‌ گفت: با ارائه این تسهیلات امیدواریم افراد بیشتری تمایل برای ایجاد اشتغال نشان دهند.

*تدوین برنامه‌های تخصصی در راستای ایجاد اشتغال

وزیر تعاون در ادامه سخنان خود با تأکید بر تدوین برنامه‌های تخصصی برای ایجاد اشتغال تأکید کرد: تدوین برنامه‌های تخصصی در جهت ایجاد اشتغال برای افرادی که دارای مهارت هستند از مهمترین اولویت‌ها است و می‌تواند گامی مهم در جهت توسعه اشتغال محسوب شود.

ربیعی با بیان اینکه مهارت‌آموزی مهم‌ترین برنامه وزارت تعاون است گفت: توانمند کردن افراد جامعه و ارائه آموزش‌ها به آنان از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند در مسیر توسعه اشتغالزایی تأثیرات بسیار مطلوبی داشته باشد.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه بهره‌وری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از مهمترین ارکان اقتصاد مقاومتی است افزود: آموزش های فنی و حرفه ای می‌تواند به عنوان یکی از راهکارهای اساسی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی محسوب شود.

وزیر تعاون فقدان مهارت‌ها را از مهمترین دلایل بیکاری در جوانان دانست و گفت: متأسفانه هر چند جوانان جویای کار دارای تحصیلات هستند اما به دلیل عدم مهارت‌های کافی نمی‌توانند در محیط‌های کسب و کار به راحتی جذب شوند.ارتباط بین صنعت و دانشگاه باید مطلوب تر شود. دانشجویان در زمان تحصیل با حضور در محیط های کسب و کار می‌توانند مهارت‌های لازم را در زمینه رشته تحصیلی خود فرا گرفته تا در زمان فارغ‌التحصیلی بتوانند از مهارت کسب شده استفاده درست کنند و راحت‌تر جذب محیط کار شوند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.