کد مطلب: ۹۰۹۳۶۴

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌‌ المللی منصوب شد

رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌‌ المللی منصوب شد

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، روح الله دهقانی فیروزآبادی، طی حکمی امیرحسین میرآبادی را به سمت رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌ المللی منصوب کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، چندی قبل در نشست خبری با حضور اهالی رسانه خبر از اختصاص بودجه‌ای 15 هزار میلیاردی به توسعه و اجرای پروژه‌های پیشران و اشتغال‌آفرین داد. در این نشست به این مساله اشاره شد که برای توسعه و پیشرفت نیاز به تلاش و برنامه‌ریزی مداوم وجود دارد. شما می‌توانید محتوای این خبر را از اینجا بخوانید. 

در بخشی از حکم انتصاب میرآبادی آمده است: 

«با عنایت به ابلاغ ماده واحده ارتقای مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناوری بین‌المللی توسط رئیس محترم جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و نظر به مراتب شایستگی و تجارب به موجب این حکم شما را به عنوان رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌ المللی منصوب می‌کنم.

با توجه به اهداف عالی کشور در توسعه تعاملات بین‌ المللی علم و فناوری و نیز اهمیت بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های دیپلماسی علم و فناوری، انتظار می رود علاوه بر انجام کلیه ماموریت‌های محوله پیشین در مرکز تعاملات بین‌ المللی علم و فناوری به منظور هماهنگی و یکپارچه‌سازی برنامه‌های دستگاه‌های ذی‌ربط با حوزه علم و فناوری نسبت به تدوین اساسنامه و پیگیری تصویب آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام نمایید.»

باید دید پیگیری ماموریت‌ها و کلان‌برنامه‌های مطرح‌شده تا پیش از این، با انتصاب میرآبادی به ریاست سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌‌ المللی چگونه بر این روند تاثیر خواهد گذاشت. امید است با همت مسئولان مربوطه اتفاقات مثبتی و امیدوارکننده‌ای در این زمینه رقم بخورد. 

اخبار حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه استارتاپ تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.