فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۷۷۳۸۸

گزارش تجارت‌نیوز از روند معاملات امروز بازار سرمایه

صف‌های فروش بورس جمع شد / بازگشت خودرویی‌ها به بازار

صف‌های فروش بورس جمع شد / بازگشت خودرویی‌ها به بازار

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با رشد 3.71 درصدی به یک میلیون و 667 هزار واحد رسید همچنین ارزش مجموع معاملات امروز به 18,533 میلیارد تومان رسید که حدود 5 هزار میلیارد نسبت به دیروز افزایش داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل در حالی بیش ار 3.5 درصد رشد کرد که صف‌های فروش حتی در نمادهای خودرویی به طرز چشم‌گیری کاهش یافت و نمادهای خودرو، خگستر و خساپا نیز امروز باگشایی شدند.

همچنین بازگشایی نمادهای تاپیکو و پترول اثر مثبت بسزایی در صعود امروز شاخص کل داشت.

بازار سهام 25 شهریور

در بازار امروز تقاضای اکثر نمادها بازگشته و عرضه در بازار سهام به طرز چشم‌گیری کاهش یافته است.

همچنین امروز دوباره اوراق سلف نفتی در دستور کار دولت قرار گرفت.

برتر 25 1

در ادامه، معاملات گروه‌های خودرویی و بانک‌ها بهترین معاملات را در گروه صنعت رقم زدند و همچنین نمادهای تاپیکو، فارس و فولاد بیشترین تاثیر بر روند مثبت بازار را داشتند.

این در حالی است که مهلت پذیره‌نویسی پالایشی یکم در حالی فردا به پایان می‌رسد که نمادهای حاضر در آن هنوز متوقف هستند و این مساله موجب تردید مردم برای خرید سهام این صندوق شده است.

همچنین امروز در بورس بازگشایی نماد پترول برای دومین روز متوالی باطل شد. این در حالی است که پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج‌فارس به‌عنوان بزرگترین طرح تأمین خوراک صنعت پتروشیمی با سرمایه‌گذاری ۳.۴ میلیارد دلاری به ‌زودی به طور رسمی افتتاح می‌ شود.

در مجموع اینکه در بازار سرمایه امروز به نوعی روز بازگشت اعتماد مردم به بازار سرمایه به شمار می آمد زیرا خرید حقیقی‌ها به طرز چشم‌گیری افزایش یافت.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.