کد مطلب: ۱۳۸۱۰۱

پارسال ۲۰ درصد تسهیلات بانک ملی ایران، قرض‌الحسنه بود

پارسال 20 درصد تسهیلات بانک ملی ایران، قرض‌الحسنه بود

مدیرعامل بانک ملی ایران از پرداخت یک میلیون و 677 هزار و 557 فقره تسهیلات در سال 1395 خبر داد که 344 هزار و 288 فقره یا 20 درصد آن، قرض‌الحسنه بود.

به گزارش تجارت‌نیوز از بانک ملی ایران، محمدرضا حسین‌زاده افزود: این تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش 25 هزار و 432 میلیارد ریال در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

حسین‌زاده ادامه داد: پارسال بیشترین شمار تسهیلات پرداخت شده بانک ملی ایران (به تفکیک عقود) به میزان یک میلیون و 53 هزار و 849 فقره در بخش مشارکت مدنی بود که این ردیف از نظر مبلغ نیز با رقم 665 هزار و 185 میلیارد ریال، رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

وی افزود: بانک ملی ایران پارسال در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی بیش از 80 هزار فقره تسهیلات به ارزش بیش از 32 هزار میلیارد ریال پرداخت کرد.

به گفته حسین‌زاده، پارسال در بخش مسکن بیش از 48 هزار فقره تسهیلات به مبلغ بیش از 10 هزار میلیارد ریال پرداخت شد.

بودجه 62 میلیارد ریالی برای مشارکت در طرح‌های عام‌المنفعه

هیات مدیره بانک ملی ایران اختصاص بیش از 62 میلیارد ریال بودجه را برای مشارکت در طرح‌های عام‌المنفعه تصویب کرد.

بر اساس اعلام این بانک، مشارکت در 30 طرح عام‌المنفعه مانند آزادسازی زندانیان غیرعمد ستاد دیه کشور، بازسازی شیرخوارگاه، کمک مالی به انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی، اهدای آمبولانس و ساخت مدرسه، درمانگاه و مسجد در مناطق محروم کشور در هیات مدیره بانک به تصویب رسید.

62 میلیارد و 250 میلیون ریال از محل پنج درصد از 2 درصد بودجه امور فرهنگی و آموزشی مربوط به جوایز قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز به این امر اختصاص یافت.

این موضوع پس از اخذ مجوزهای لازم از بانک مرکزی به اداره‌های امور شعب استان‌های بانک ملی ایران ابلاغ شد.

به تازگی و در روزهای ماه مبارک رمضان، بانک ملی ایران برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد 10 میلیارد ریال کمک کرد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.