خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۹۷۵۴۷

میزان بدهی‌ خارجی‌ها به ایران/ خارجی‌ها خوش‌حساب‌تر شدند؟

میزان بدهی‌ خارجی‌ها به ایران/ خارجی‌ها خوش‌حساب‌تر شدند؟

بر اساس گزارش جدید از بانک مرکزی میزان بدهی‌ خارجی‌ها به ایران در تیرماه سال جاری نسب به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بررسی‌ گزارش‌ها حاکی از این است که ۱۹.۸درصد از بدهی‌ خارجی‌ها به ایران وصول شده است.

به نقل از ایسنا، گزارش جدید بانک مرکزی از گزیده آمارهای اقتصادی نشان می‌دهد که میزان بدهی‌های خارجی کشور در پایان تیر ماه سال جاری به رقم ۷میلیارد و ۱۷۳میلیون دلار رسیده است.

میزان بدهی‌های کوتاه مدت کشور یک میلیارد و ۷۷۲میلیون دلار و بدهی‌های بلند مدت ایران نیز پنج میلیارد و ۴۰۲میلیون دلار اعلام شده است.

از سوی دیگر، معادل یورویی بدهی خارجی ایران، هفت میلیارد و ۲۳میلیون یورو است که پنج میلیارد و ۲۸۹میلیون یورو از این میزان، حجم بدهی‌های میان مدت و بلندمدت بوده و یک میلیارد و ۷۳۴میلیون یورو حجم بدهی‌های کوتاه مدت است.

میزان بدهی خارجی‌ها در مدت مشابه سال قبل

این در حالی است که میزان بدهی خارجی کشور در پایان تیر ماه سال گذشته معادل ۸ میلیارد و ۹۵۴میلیون دلار بوده و میزان بدهی‌های کوتاه مدت کشور دو میلیارد و ۳۳۲میلیون دلار و بدهی‌های بلند مدت ایران نیز شش میلیارد و ۶۲۱میلیون دلار اعلام شده است.

بنابراین، میزان بدهی‌های خارجی کشور در پایان تیر ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹.۸درصد با کاهش مواجه شده است.

حجم بدهی‌های خارجی ایران در پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰ معادل ۸میلیارد و ۶۷۵میلیون دلار بوده است که این آمار حکایت از کاهش ۱۷.۳درصدی حجم بدهی‌های خارجی ایران در چهار ماهه سال ۱۴۰۱ دارد.

گفتنی است که بدهی خارجی مجموعه تعهدات ایجاد شده در نتیجه گشایش اعتبار اسنادی تسهیلات دریافتی از بانک جهانی و سایر سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی همچنین تامین مالی پروژه‌های از طریق فاینانس، پیش‌فروش نفت و اوراق قرضه بین‌المللی را در بر می‌گیرد.

بانک مرکزی

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.