کد مطلب: ۸۷۸۰۶۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بازدهی بورس هفته سوم مهرماه/ فرار ۳۰۰۰ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار

بازدهی بورس هفته سوم مهرماه/ فرار 3000 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار

نگاهی به بورس هفته سوم مهرماه نشان می‌دهد، شاخص‌های بورسی تحت تاثیر جنگ اسرائیل و حماس با سقوط سنگینی روبه‌رو شدند و همین موضوع نیز سبب شد حدود سه همت پول حقیقی از بازار خارج شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، کندل هفتگی بازار سرمایه در پایان معاملات امروز مانند پنج هفته گذشته نزولی بسته شد. نگاهی به معاملات این هفته بازار سهام نشان می‌دهد شاخص کل حدود 3.2 درصد طی این هفته کاهش ارتفاع داد و از دو میلیون و 69 هزار واحد به دو میلیون و 19 هزار واحد رسید.

شاخص هم‌وزن در این مسیر پنج روزه همراه شاخص کل بود و معادل 3.18 درصد پایین آمد. به طوری که شاخص هم‌وزن در این هفته از سطح 715 هزار واحد به 690 هزار واحد رسید.

قدرت معاملات سومین هفته از مهرماه پایین بود و حتی نسبت هفته گذشته کمتر شد. نگاهی دقیق‌تر به معاملات هفته سوم نشان می‌دهد بورس در این هفته، روزانه به طور میانگین هفت میلیارد و 360 میلیون برگه سهم حجم خورد و ارزش معاملات چهار هزار و 125 میلیارد تومانی را رقم زد. در نهایت باید گفت در این هفته بیشتر از دو هزار و 900 میلیارد تومان سرمایه ‌حقیقی‌ها تحت تنش جنگ اسرائیل و حماس از بازار سرمایه خارج شد.

روند معاملات هفته سوم مهر

بورس هفته سوم مهرماه در حالی شروع شد که از همان دقایق ابتدایی سایه جنگ حماس و اسرائیل بر سر معاملات بازار حس می‌شد. همین موضوع سبب شد تا شاخص کل در روز ابتدایی هفته با کاهش 0.81 درصدی روبه‌رو شود. شاخص هم‌وزن نیز در پایان بورس شنبه حدود 0.94 درصد پایین آمد و به 709 هزار واحد رسید.

در یکشنبه اما تنش جنگ اسرائیل و حماس بالا گرفت و دامن بازار سرمایه ایران را نیز گرفت. همین موضوع سبب شد تا شاخص‌های بورسی سقوط سنگینی را تجربه کنند. به طوری که در پایان بورس یکشنبه، شاخص کل 2.51 و شاخص هم‌وزن 3.67 درصد کاهش ارتفاع دادند.

در روز دوشنبه نیز سایه جنگ بر سر معاملات حس می‌شد. با این تفاوت که طبق معمول با تغییر سهم‌های شاخص‌ساز، شاخص کل سبز شد. اما شاخص هم‌وزن که نمای بازار را صادقه بیان می‌کند، خبر از کاهش 0.33 درصدی میانگین هم‌وزن بازار داد.

در سه‌شنبه اما با فروکش تب جنگ در بازار، مسیر شاخص‌های بورسی تغییر کرد. به طوری که در پایان بورس سه‌شنبه شاخص کل 0.42 درصد و شاخص‌ هم‌وزن 0.73 درصد افزایش ارتفاع دادند. در روز پایانی هفته نیز همین روند ادامه داشت و هر دو شاخص کل و شاخص هم‌وزن به ترتیب 0.29 درصد و 0.65 درصد بالا رفتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید .

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    فرار تا سر قرار

  • ناشناس

    این چی بود هیچ اماری نداشت همون باشگاه خبرنگاران بهتر همه چیو بورس رو میگه

  • ناشناس

    فرار کنید

پیشنهاد سردبیر