فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۵۷۸۶۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

جابه‌جایی ۷۴۳ میلیون دلار رمز ارز توسط نهنگ‌های بیت کوین

جابه‌جایی 743 میلیون دلار رمز ارز توسط نهنگ‌های بیت کوین

از آنجا که بازار ارزهای دیجیتال همچنان غیرقابل پیش بینی است، مهم است که از آخرین تحولات آن آگاه باشیم تا تصمیمات آگاهانه‌تری در قبال معاملات خود بگیریم.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در مدت اخیر نهنگ‌های بازار حدود 743 میلیون دلار ارز دیجیتال و بیت کوین را جابه‌جا کرده‌اند. این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده افزایش یا سقوط بالقوه قیمت باشد.

با رسیدن بیت کوین به بالاترین سطح خود در 23000 دلار، موضوع بحث اصلی دنیا، ارزهای دیجیتال بوده‌اند.

در اتفاقی که می‌توان آن را یک رویداد شگفت‌انگیز در نظر گرفت، نهنگ‌های بازار ۷۴۳ میلیون دلار ارز دیجیتال را از طریق سه تراکنش منتقل کردند.

جابه‌جایی نهنگ‌ها

روز جمعه، یک سرمایه‌گذار بزرگ در فضای ارزهای دیجیتال، معروف به نهنگ بیت کوین، 13369 بیت کوین به ارزش 311 میلیون دلار را از یک کیف پول ناشناخته به دیگری منتقل کرد. طبق BitInfoCharts، یک تراکنش رمزنگاری در یکی از 65 کیف پول برتر بیت کوین ردیابی شده است.

روز شنبه، مقدار زیادی اتریوم نیز به ارزش 309 میلیون دلار توسط یک نهنگ از یک کیف پول ناشناخته به کیف پول دیگر منتقل شد. مبلغ انتقال داده شده 186009 اتریوم بود.

مدتی بعد، Whale Alert تراکنش بزرگ دیگری به ارزش 123 میلیون دلار را شناسایی کرد که از Gate.io سرچشمه گرفت و به یک کیف پول ناشناس دیگر منتقل شد. مبلغ ارسال شده 5278 رمز ارز بیت کوین بود.

همچنین، شخصی اخیراً پول خود را به یک کیف پول سرد منتقل کرده است که این اقدام او ممکن است به عنوان یک اقدام امنیتی انجام شده باشد.

انتقال پول از یک صرافی به یک کیف پول سرد اغلب امن‌تر از نگهداری وجوه در صرافی است.

بیت کوین در 24 ساعت گذشته روندی ثابت داشت و با افت جزئی 0.5 درصدی به 23305 دلار رسید. از سوی دیگر، اتریوم با افزایش 0.1 درصدی به رقم 1664 در همین بازه زمانی رسیده است.

نمودار بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

قیمت فعلی این ارز دیجیتال 23365 دلار و حجم معاملات 24 ساعته آن 15 میلیارد دلار است. این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 0.10 درصد افزایش داشته است.

این شرکت دارای رتبه اول در CoinMarketCap با ارزش بازار زنده 450 میلیارد دلار است.

مقدار فعلی بیت کوین در گردش 19281825 کوین از حداکثر عرضه نهایی 21 میلیون واحد است.

اخیرا بیت کوین در روند اصلاحی قرار داشته و سطح 23300 دلار منطقه حمایت فوری آن است. اگر این سطح شکسته شود، قیمت می‌تواند زیان بیشتری را متحمل شود و در نهایت به سطح 23000 دلار برسد.

شاخص‌های RSI و MACD افزایش فشار فروش بر بازار را نشان می‌دهند که می‌تواند منجر به کاهش قیمت بیت کوین به سطح ۲۲۷۵۰ دلار به عنوان سطح حمایت بعدی شود.

در حال حاضر، میانگین متحرک نمایی 50 روزه به حرکت مثبت بالای سطح 23300 دلار اشاره می‌کند. اگر قیمت از مرز 23950 دلار خارج شود، به طور بالقوه می‌تواند تا حدود سطح 24500 دلار افزایش یابد.

رمز ارز یک دارایی است

ری دالیو، بنیانگذار Bridgewater Associates، یک سرمایه‌گذار مشهور است و اخیراً نظر خود را در مورد بیت کوین بیان کرده است. به نظر او، بیت کوین به عنوان پول، ذخیره ارزش یا وسیله مبادله با قبض مطابقت ندارد.

او باور دارد که این رمز ارز برای استفاده به عنوان واحد پول بسیار ناپایدار و غیرقابل پیش بینی است. وی همچنین معتقد است، این ارز دیجیتال به دلیل نداشتن ارزش ذاتی و عدم نظارت نمی‌تواند به عنوان ذخیره ارزش استفاده شود.

برخلاف این انتقادها، او بیان دارد که رمزارزها می‌توانند در آینده به یک دارایی تبدیل شوند و به طور بالقوه در زمینه‌های خاص کاربرد داشته باشند.

ری دالیو، اخیرا ارزش کل بازار بیت کوین را با ارزش سهام مایکروسافت مقایسه کرد. در روز جمعه، ارزش مایکروسافت 1.92 تریلیون دلار بود در حالی که بیت کوین تنها یک سوم از این مقدار را داشت.

به گفته ری دالیو، بیوتکنولوژی و سایر صنایع در مقایسه با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار جالب‌تر هستند. از این رو، اظهارات وی فشار نزولی بر ارزهای دیجیتال پیشرو وارد می‌کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.