خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۳۴۹۸

سنجش سلامت نوآموزان تمدید شد

سنجش سلامت نوآموزان تمدید شد

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان تا ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ تمدید شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،  حجت الله الماسی، با بیان اینکه تاکنون فرایند ارزیابی و غربالگری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی حدود ۹۸ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان به پایان رسیده است گفت: البته این درصد بدون محاسبه دانش‌آموزان اتباع است که هنوز شناسه یکتا ندارند.

وی با بیان اینکه به منظور اتمام به موقع سنجش سایر نوآموزان جامانده از برنامه سنجش و تسریع در روند پیش ثبت‌نام و انجام سایر فرایندها از جمله سفارش کتب‌درسی و ثبت‌نام قطعی نوآموزان، برنامه ملی سنجش تا ۲۰ خرداد تمدید شد افزود: توصیه اکید می شود والدین در اسرع وقت نسبت به نوبت‌گیری از طریق سامانه my.medu.ir اقدام کنند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با مرکز امور بین الملل آموزش و پرورش به زودی روند نوبت‌گیری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان اتباع پس از انجام فرایندهای قانونی آغاز خواهد شد ادامه داد: تمامی فرایند نوبت‌گیری، ارزیابی و ثبت‌نام نوآموزان کاملا الکترونیکی بوده و انتقال داده‌ها و اطلاعات از سامانه سیرت به سامانه سیدا (ثبت نام قطعی) صورت می‌پذیرد.

منبع : ايسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.