کد مطلب: ۴۲۲۰۵۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان در سال ۲۰۱۹

بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان در سال 2019

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشرشده در سال 2019، ایالات متحده آمریکا با تولید ناخالص داخلی 21 تریلیون دلار، رتبه اول بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان را به خود اختصاص داده است.

سلامت اقتصاد کشورها از طریق تولید ناخالص داخلی (GDP) اندازه‌گیری می‌شود. تولید ناخالص داخلی در واقع به مجموع کالاها و خدماتی که کشورها در طول یک سال تولید می‌کنند، اشاره دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از بیزنس اینسایدر ، محاسبه حجم تولیدات ناخالص داخلی کشورها نشان می‌دهد آمریکا در صدر فهرست بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان ایستاده است.

در ادامه بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان در سال 2019 معرفی می‌شوند:

1) ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا با تولید ناخالص داخلی 21 تریلیون دلار در سال 2019، یک‌پنجم کل اقتصاد جهانی را در اختیار دارد. بخش خدمات 80 درصد از کل تولید ناخالص داخی آمریکا را را تشکیل می‌دهد.

2) چین

چین با تولید ناخالص داخلی 9.2 تریلیون دلار در جایگاه دوم ایستاده و 10 درصد از اقتصاد جهانی را به خود اختصاص داده است.

3) ژاپن

تولید ناخالص داخلی ژاپن نیز در سال گذشته میلادی 5.2 تریلیون دلار برآورد شده است. این در حالی است که در سال‌های 1970 تا 1980 رشد اقتصادی ژاپن سریع‌تر بود. در دهه‌های اخیر اما چین موفق شد از ژاپن سبقت بگیرد.

4) آلمان

آلمان اگرچه از زمان بحران مالی سال 2008 با کاهش رشد اقتصادی مواجه شده، اما همچنان بزرگ‌ترین اقتصاد اتحادیه اروپا است. میزان تولید ناخالص داخلی این کشور هم در سال 2019 حدود 4.2 تریلیون دلار بوده است.

5) بریتانیا

بهترین دوران رشد اقتصادی بریتانیا به سال‌های 1999 تا 2008 (پیش از وقوع بحران مالی) مربوط می‌شود. طی این دوره رشد اقتصادی این کشور به‌طور متوسط، سالانه 2.8 درصد بوده است. در سال گذشته میلادی حجم تولید ناخالص داخلی بریتانیا 3.2 تریلیون دلار برآورد شده است.

6) هند

هند یکی از سریع‌ترین نرخ‌های رشد اقتصادی را در جهان دارد و بر اساس پیش‌بینی تحلیلگران به‌زودی هند در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت. حجم تولید ناخالص داخلی هند در سال 2019 نیز 2.9 تریلیون دلار تخمین زده شده است.

7) فرانسه

فرانسه با تولید ناخالص 2.8 تریلیون دلاری در سال گذشته، جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده است. بخش خدمات 70 درصد از اقتصاد این کشور را تشکیل می‎دهد.

8) ایتالیا

ایتالیا چهارمین اقتصاد بزرگ اروپاست و حجم تولید ناخالص داخلی این کشور در سال گذشته میلادی 1.86 تریلیون دلار برآورد شده است.

9 ) برزیل

پیش از وقوع بحران اقتصادی در برزیل، این کشور سالانه رشد 3.4 درصدی را تجربه می‌کرد. پس از کوچک شدن اقتصاد برزیل در سال 2009، در سال‌های بعدی رشد اقتصادی بهبود یافت و در حال حاضر انتظار می‌رود، تولید ناخالص داخلی آن به‌زودی به دو تریلیون دلار برسد.

10) کانادا

در سال 2019، تولید ناخالص داخلی کانادا 1.8 تریلیون دلار برآورد شده است. اما انتظار می‌رود این نرخ در سال 2020 به دو تریلیون دلار برسد. کانادا یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و پس از آن روسیه در جایگاه یازدهم قرار دارد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  هند چین ژاپن و سنگاپور قطعا تا چند سال اینده جهان رو میگیرن با محصولاتشون

 • معترض

  امار چین اشتباهه تولید ناخالص ملی چین در سال 2012 چیزی حدود سیزده ترلیون براورد شده بود

  • ناشناس

   بله بنده هم دنبال میکنم، تولید ناخالص چین برای سال 2019 تقریبا 14.2 تریلیون دلار بوده است.