کد مطلب: ۸۵۳۷۳۹

واکنش بازار ارز کره جنوبی به آزادسازی پول های بلوکه شده ایران

واکنش بازار ارز کره جنوبی به آزادسازی پول های بلوکه شده ایران

خبر آزادسازی پول های بلوکه شده ایران بازار ارز کره جنوبی را تحت تاثیر قرار داده و سرمایه‌گذاران نگران تاثیر منفی این انتقال سرمایه بر ارزش وون هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، ارزش ارز کره جنوبی حدود 60 وون در برابر دلار آمریکا در ماه جاری میلادی کاهش یافته و به سطح 1300 وون رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند کاهش اخیر ارزش وون ارتباط مستقیمی با شرایط اقتصاد چین دارد. روند رشد اقتصاد چین آهسته شده و نشانه‌هایی از تورم منفی به چشم می‌خورد.

این تحلیلگران همچنین می‌گویند قرارداد ایران و آمریکا در هفته گذشته برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به تاثیر منفی این انتقال سرمایه بر بازار ارز سئول را افزایش داده است.

پول ایران از 2018 به خاطر تحریم‌ها در بانک‌های کره باقی مانده بود و حالا سرمایه‌گذاران نگرانند خروج این پول به ارزش وون آسیب برساند.

از طرف دیگر، اقتصاد پرچالش چین آسیب جدی‌تری به اقتصاد وابسته به تجارت کره می‌زند و بازار ارز آن را بی ثبات‌تر می‌کند.

ارزش وون کره جنوبی در برابر دلار در روز دوشنبه برابر با 1330.9 بود، یعنی 56.3 وون کمتر از پایان ژوئیه.

مبادله وون و دلار در ماه جاری میلادی به خاطر کاهش 10.5 درصدی صادرات چین در ژوئیه نسبت به سال گذشته میلادی آسیب دید و شاهد بیشترین کاهش طی سه سال گذشته بود.

واردات چین هم 12.4 درصد در همین دوره کاهش یافته است.

همچنین شاخص قیمت مصرف کننده در دومین اقتصاد بزرگ دنیا در ماه ژوئیه برای اولین بار طی دو سال گذشته پایین آمده و 0.3 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

بانک شینهان پیش‌بینی می‌کند نرخ تبادل وون و دلار در این هفته در محدوده 1315 تا 1345 وون باقی بماند.

منبع: تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • علی

    بی عرضه گی وبی تدبیری وبی مدیریتی وبیسوادی مسوولین نظام راتاکی مامردم تاوانش رابدهیم۱ونیم میلیارددلارکم پولی نیست تمام فقراازاین وضعیت نجات پیدامیکردند

پیشنهاد سردبیر