فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۳۸۷۵۹۲

تخم مرغ به شانه‌ای ۲۰ هزار تومان رسید

تخم مرغ به شانه‌ای ۲۰ هزار تومان رسید

در روزهای گذشته قیمت هر شانه تخم مرغ به 18 تا 20 هزار تومان رسیده و این در حالیست که در فصل تابستان تقاضای این محصول کاهش می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در حالی که هر ساله با آغاز فصل گرما و کاهش تقاضا، قیمت تخم مرغ کاهش می‌یابد اما، طی روز‌های اخیر قیمت هر شانه تخم مرغ به ۱۸ هزار تا ۲۰ هزار تومان رسیده است.

طی روز‌های اخیر قیمت تخم مرغ در بازار پس از مدتی که با کاهش همراه شده بود افزایش یافت و هر شانه به قیمت بین ۱۸ هزار تا ۲۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت تخم مرغ هر ساله در فصل گرم سال با توجه به کاهش تقاضا، روند نزولی به خود می‌گیرد و امسال نیز قیمت این محصول حتی از قیمت مصوب آن که ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده بود ارزان‌تر به فروش می‌رسید و به حدود ۱۱ هزار تومان هم رسیده بود.

کاهش قیمت این محصول در بازار موجب اعتراض تولیدکنندگان شد و آن‌ها از نرخ پایین این محصول گله‌مند شدند و معتقد بودند که این موضوع موجب ضرر و زیان آن‌ها شده است.

بر این اساس دولت در راستای حمایت از تولیدکنندگان، صادرات تخم مرغ را آزاد کرد تا مانع ضرر و زیان آن‌ها شود اما، بررسی بازار نشان می‌دهد، اینکار در حال تاثیرگذاری بر بازار داخل است و قیمت علی رغم گرم شدن هوا رو به افزایش گذاشته است.

پیش‌تر عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار عنوان کرده بود: وضعیت تولید و بازار نشان می‌دهد که تولیدکنندگان تخم مرغ به دلیل مازاد محصول در کشور دچار ضرر و زیان شده بودند که برای حمایت از تولید داخلی ممنوعیت صادرات این محصول برداشته شد.

وی گفته بود: وزارت جهاد کشاورزی و مجموعه تولیدکنندگان تخم مرغ قول داده اند که شرایط تولید را به گونه‌ای رقم بزنند تا بازار داخلی از جهت تامین با مشکلی مواجه نشود، وعده‌ای که ظاهرا محقق نشده است.

گفتنی است، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران پیش‌تر از صادرات روزانه ۱۳۰ هزار تا ۱۴۰ هزار تن تخم مرغ به عراق خبر داده بود.

منبع: میزان

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.