کد مطلب: ۴۹۹۵۳۶

وزیر نیرو:

مشترکان پرمصرف آب و برق جریمه می‌شوند

مشترکان پرمصرف آب و برق جریمه می‌شوند

وزیر نیرو گفت: مشترکان پرمصرف در بخش آب و برق پس از سپری شدن مهلت ۶ ماهه طرح برق امید و آب و در صورت تداوم رفتار مصرفی غلط جریمه خواهند شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، «رضا اردکانیان» روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح دو هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان پروژه‌های صنعت آب و برق برای سه استان کشور که به شیوه ویدئوکنفرانسی برگزارشد، افزود:‌ تلاش براین است تا مشترکان پرمصرف نسبت به اصلاح رفتارهای مصرفی خود اقدام کنند، اما چنانچه پس از اتمام مهلت مقرر در طرح‌های برق امید و آب آنان به این رفتار خود ادامه دهند، با کسب مجوز از شورای اقتصاد نسبت به اعمال جریمه برای آنها اقدام خواهد شد.

وی توضیح داد: افزایش تعرفه آب و برق یکی از روش‌هایی است که برای این نوع مشترکان در نظر گرفته شده و چنانچه مشترکی همچنان پرمصرف باشد، پس از گذشت ۶ ماه این تعرفه برای وی اعمال خواهد شد.

وزیر نیرو به مصوبه هیات دولت در باره اعمال تخفیف ۱۰۰ درصدی برای مشترکان کم‌مصرف در بخش آب که درروزهای اخیر ابلاغ شد اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مجموعه این وزارتخانه تلاش خود را به کار گرفته تا این مصوبه به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان اجرایی شود و مشترکان کم مصرف از مزایای آن بهره‌مند شوند.

اردکانیان گفت: براین اساس وسایل کاهنده مصرف و نیز شیوه‌های مصرف درست در اختیار همگان قرار خواهد گرفت تا مشترکان پر مصرف نیز با اعمال این شیوه‌ها به جمع مشترکان خوش‌مصرف وارد شوند.

وی افزود: براساس این مصوبه شمار کسانی که تا یک سوم الگوی مصرف، مصرف می کنند حدود چهار میلیون نفر است که مشمول اعمال تخفیف ۱۰۰ درصدی خواهند شد.

اردکانیان ابراز امیدواری کرد: تعداد مشترکانی که مشمول تخفیف‌های 100درصدی شوند با اعمال روش‌های درست مصرف افزایش چشمگیری یابند.

وی به هفته سی و دوم از پویش هرهفته الف_ب_ایران اشاره کرد و گفت: 14 پروژه در بخش‌های مختلف انتقال، توزیع، نیروگاه‌های خورشیدی و بادی، برق‌رسانی روستایی و نیز آبرسانی روستایی در استان‌های خراسان رضوی، کردستان و سمنان امروز و در قالب این پویش به بهره‌برداری رسید.

وزیر نیرو ادامه داد: مجموعه پروژه‌های افتتاح شده در قالب این پویش با احتساب 14 پروژه امروز به 163 پروژه با سرمایه‌گذاری حدود 51 هزار میلیارد تومان رسیده است.

اردکانیان افزود: این به معنای آن است که براساس قولی که به مردم داده‌ایم و تا پایان امسال 87 پروژه دیگر از این پویش تا رسیدن به 250 پروژه باقی مانده که به مرور افتتاح خواهند شد.

وی گفت: بر این اساس و از هم اینک باید هرروز تا پایان سال یک پروژه بزرگ صنعت آب و برق و نیز فاضلاب در کشور وارد مدار بهره‌برداری شود.

وزیر نیرو یکی از طرح‌هایی که امروز مورد بهره‌‌برداری قرار گرفت را آبرسانی به 42 روستا با جمعیت بالغ بر 34 هزار نفر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: اکنون مجموع روستاهایی که دارای آب شرب سالم و پایدار شده‌اند با لحاظ این روستاها به 580 روستا با جمعیتی بالغ بر 455 هزار نفر رسیده است.

اردکانیان ادامه داد: مابقی روستاهای باقی مانده نیز تاپایان امسال و در قالب پویش آبرسانی خواهند شد و مابقی طرح‌های این پویش نیز به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی گفت: ویژگی طرح‌های امسال آن است که علاوه بر افتتاح طرح‌های ساخت‌وسازی که 200 طرح است 50 طرح سازوکاری نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر نیرو ادامه داد: طرح‌های سازوکاری نقش مهمی در تسهیل امور مردم، افزایش راندمان کارها و بهره‌برداری از تاسیسات و تجهیزات دارند و فصل جدیدی در صنعت آب و برق که مدیریت بهینه مصرف است را رقم می‌زنند.

اردکانیان با اشاره به دو طرح برق امید و آب امید که در دستور کار است اشاره کرد و هدف اجرای این طرح با کمک مردم و سازمان دولت را کاهش حداقل 10 درصدی در مصرف برشمرد.

وی ابراز امیدواری کرد: اجرای این طرح بتواند زمینه‌ای فراهم سازد تا فصل گرم بدون خاموشی سپری شود و در مصرف آب نیز مصرف بهینه اعمال شده و در نهایت رفتار درست مصرفی در جامعه نهادینه شود.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  اینیکه این دولت دنبال می‌کنه جریمه پرمصرفا نیست نوعی افزایش قیمت غیرقانونی آب و برق و گاز و چاپیدن جیب ملته

 • ناشناس

  شمایی که ادعا دارید سال بعد میتونید دو و نیم میلیون بشکه نفت بفروشید نمیشه همین کار رو همین امسال انجام بدین تا ملت رو نچزونین

 • ناشناس

  اقدام پوپولیستی کامل از دولت تدبیر ! کدام کشور انرژی رایگان است لطفا نام ببرید ، بعضی مریض دارن و مصرفشان بالاست جواب حرام خواری از اضافه دریافت از مردم را خدا بدهد انشاءالله

 • ناشناس

  اون روز که کم مصرفهارو بخشیدند معلوم بود ماب ازاشو و بیشتر از بقیه میگیرن.
  آخه خونه های خالیشون قبض و آب برقی بالا می آمد. اونم نخواستن پرداخت کنند. چرا باید برای خونه های خالیشون پول بدهند. مگر ماهی چند روز میروند آنجا