خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۸۵۴۱۰

قیمت سنگ آهن افزایش یافت

قیمت سنگ آهن افزایش یافت

روز گذشته قیمت سنگ آهن به بالاترین حد در دو هفته گذشته رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت سنگ آهن در روز سه‌شنبه (۲۶ جولای) به بالاترین حد دو هفته‌ای رسید و این امیدواری‌ها را افزایش داد که بهبود حاشیه سود در کارخانه‌های فولاد چین و حمایت پکن از صنعت داخلی درگیر املاک و مستغلات، تقاضا برای ماده فولادسازی را افزایش دهد.

ایسنا گزارش داد، پرمعامله‌ترین قرارداد آتی سنگ آهن برای تحویل در سپتامبر در بورس کالای دالیان چین پس از رسیدن به بالاترین میزان خود از ۱۱ جولای با ۷۴۹ یوان در اوایل جلسه، با ۵.۶درصد افزایش به ۷۴۸.۵۰یوان (۱۵۳.۵دلار سنگ آهن) در هر تن، معاملات روزانه خود را ۵.۶ درصد افزایش داد.

پس از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه چین، تولیدکننده برتر فولاد، صندوق نجاتی به ارزش ۳۰۰ میلیارد یوان برای توسعه‌دهندگان دارایی که از بحران بدهی آسیب دیده‌اند، راه‌اندازی می‌کند و به دنبال بازگرداندن اعتماد به صنعت است، احساسات بهبود یافته است.

گمانه‌زنی‌ها همچنین افزایش یافت که کارخانه‌های فولاد چینی در حال آماده شدن برای راه‌اندازی مجدد برخی از کوره‌های بلند بیکار خود در هفته آینده هستند.

قیمت سنگ آهن دالیان از پایین‌ترین سطح هفت ماهه خود در ۲۰ جولای حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است اما عدم قطعیت وجود دارد که آیا دستاوردهای سنگ‌آهن می‌تواند پایدار بماند یا خیر.

بر اساس گزارش رویترز، به نظر می‌‌رسد کاهش معنی‌دار سیاست کووید صفر چین محتمل‌ترین راه برای ایجاد اعتماد به بخش املاک چین است. میلگرد فولادی ساختمانی در بورس آتی شانگهای ۰.۳ درصد افزایش یافت، در حالی که کویل نورد گرم ۰.۵ درصد افزایش یافت. فولاد ضد زنگ ۰.۴ درصد اضافه شد و زغال‌سنگ کک در بورس دالیان یک درصد و کک ۰.۷ درصد افزایش یافت.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.