کد مطلب: ۷۰۹۵۹۰

جدیدترین قیمت قارچ اعلام شد

جدیدترین قیمت قارچ اعلام شد

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی گفت: نرخ منطقی برای هر کیلو قارچ ۵۵ هزار تومان است. فروش با قیمت بالاتر مورد تایید نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بنابر اعلام رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی، قیمت کنونی هر کیلو قارچ عمده ۴۸ تا ۵۰ هزارتومان و خرده فروشی برای مصرف کننده ۵۵ هزارتومان است.

نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی گفت: هم اکنون نرخ منطقی هر کیلو قارچ برای مصرف کننده ۵۵ هزارتومان و عرضه با نرخ‌های بالاتر مورد تایید نیست.

مهدی رجبی گفت: قیمت کنونی هر کیلو قارچ عمده ۴۸ تا ۵۰ هزارتومان و خرده فروشی برای مصرف کننده ۵۵ هزارتومان است. متاسفانه در برخی فروشگاه‌ها با قیمت ۷۰ تا ۸۰ هزارتومان عرضه می‌شود که مورد قبول انجمن نیست.

به گفته او، بنابر آمار روزانه ۴۰ تن قارچ در تهران عرضه می‌شود که توزیع در سایر استان‌ها نصف این رقم است. براین اساس ۶۰ درصد قارچ تولیدی در تهران و ۴۰ درصد سایر شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

رجبی می‌گوید: برآوردها حاکی از آن است که تولید قارچ تا پایان سال به ۱۷۵ هزار تن برسد، هر چند بدلیل واحدهای جدید در حال توسعه انتظار می‌رود که سال آینده تولید به بالای ۲۲۰ هزارتن برسد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی گفت: طبق روال همه ساله در فصل تابستان بدلیل نبود زیرساخت‌های لازم همچون کانتینرهای یخچال دار و کاهش تقاضا در بازارهای هدف صادرات چندانی نداریم، با خنک شدن هوا پیش بینی می‌شود که از ابتدای آبان روزانه ۱۵ تن قارچ به عراق و کشورهای خلیج فارس انجام شود.
بنابر آمار انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی در شرایط کنونی سرانه مصرف قارچ در تهران ۲.۸۰۰ تا ۳ کیلوگرم و در برخی شهرستان‌ها به یک کیلوگرم هم نرسیده است، در حالیکه متوسط جهانی ۴ تا ۵ کیلو است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    کمافی السابق همه اقلام در حال افزایش قیمت و دولت سیزدهم هم فقط نظاره گر و تنها به شعار بسنده میکند تا پایان این دولت هیچ گشایش اقتصادی متصور نخواهد بود فقط شعار شعار و آمار سازی