کد مطلب: ۸۶۲۰۰۸

افزایش ۴۶ درصدی صادرات زعفران

افزایش ۴۶ درصدی صادرات زعفران

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران گفت: بنابر آمار گمرک، صادرات زعفران در مرداد امسال نسبت به سال قبل ۴۵ تا ۴۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، غلامرضا میری، نایب‌رئیس شورای ملی زعفران گفت: قیمت کنونی هر کیلو زعفران دسته ۳۷ میلیون تومان، پوشال ۴۵ تا ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان، سرگل ۴۷ میلیون و ۵۰۰ تا ۴۸ میلیون تومان، نگین ۴۷ تا ۴۸ میلیون و سوپر نگین ۴۸ تا ۵۰ میلیون تومان است.

به گفته او، طبق روال سنوات قبل، تقاضا برای خرید زعفران در مناسبت های ماه رمضان و محرم و صفر در بازار افزایش می‌یابد که امسال هم این اتفاق در بازار رخ داده است.

میری با بیان اینکه برداشت نوبرانه زعفران از اواسط مهر آغاز می‌شود، گفت: با توجه به آنکه گیاه زعفران زیر زمین است، از این رو نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی راجع به تولید زعفران داشت. همچنین خریداران خارجی منتظر ورود محصول نو برای خرید انبوه هستند.

آخرین وضعیت صادرات زعفران ایران

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران درباره آخرین وضعیت صادرات زعفران گفت: بنا بر آمار در مرداد امسال ۱۲ تن و ۷۰۰ کیلو زعفران صادر شد که در مقایسه با ۸ تن و ۷۰۰ کیلو سال گذشته ۴۵ تا ۴۶ درصد رشد داشته است که امیدواریم روند رو به رشد صادرات استمرار یابد.

او در انتها گفت: با توجه به ازدیاد زوار در تعطیلات تابستان و محرم و سفر به مشهد، تقاضا برای خرید زعفران در بازار افزایش یافته است که این امر در رونق بازار بی‌تاثیر نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز